| Ochiialbastrii a întrebat:

Sambata aceasta este ziua unei prietene love struck Cea mai buna prietenabatting eyelashes

dati`mi si mie idei de cadouribatting eyelashes

Cel mai bun are funda happy!

Răspuns Câştigător
| Teeki a răspuns:

Nu cred ca o sa conteze mult cadoul, conteaza ca esti Tu langa Ea, dar cred ca cel mai frumos cadou este cel facut de tine.Incearca pe un triocou sa imprimezi o poza cu voi sau pe o perna in forma de inimioara. Poti sa'i faci un tablou cu poza voastra.Ar merge si un parfum dulce, ca sa'i arate cum e ea.Adica Dulcelove struck.Si un inel... Poti sa cauti pe internet cum se face bratara prieteniei si sa faci doua la fel. Una pentru tine si alta pentru ea...hmm cam atatbig grin Sper ca ti'am fost oarecum de folos.Primesc fundita?big grin

4 răspunsuri:
| Laurishkutza a răspuns:

Ceva mare! Un animal mare de plus! Nu au varsta, crede-ma! Daca nu, un parfum, ceva de la Sephora, o bluza sau o rochie belea de tot (tu stii ce-i place!). Sau o bratara, un inel, cercei, ceva de argint, frumos. N-am alte idei. Imi dai funda te rog?
XoXo Laurishkutzahappy

| Ochiialbastrii explică:

Pana la urma am fost astazi cu o colega in carrefour [constanta] si i-am imprimat pe o perna poza ei si un LA MULTI ANI! perna a costat 50 de lei happy si isi merita banii love struck

| al3_9910 a răspuns:

Buna stefii si eu am aceeasi problema si am postat o intrebare pe site, insa din pacate doar o persoana s-a starnit sa imi raspunda.

fiind o prietena mai deosebita, eu m-am hotarat sa ii iau o cutie mare colorata pe care sa o umplu cu balonase mici si la fundul cutiei sa pun o scrisoare in care am sa scriu tot ce simt eu pentru prietena mea si sa ii multumesc pentru tot ce a facut pentru mine.

iar cadoul adevarat inca nu m-am gandit ce sa ii iau, insa ceva cu noi 2.acum iti spun ce le.am luat eu prietenelor mele de obicei de ziua lor:unei prietene i-am facut un ceas de perete(la smile foto) si au pus cei de acolo ca fundal o poza cu noi 2, sau poti sa le iei ceva simbolistic precum o diploma(pentru o prietena adevarata), sau o cana cu acelasi mesaj. apoi mai sunt tot felul de idei trasnite. ii poti face un album foto cu voi 2, sau un tablou micut... ceva semnificativ, care sa ii ramana pe viata.

totul depinde de banii pe care ii ai si de relatia dintre voi 2.

numai bine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu in cautare de asa ceva, nu din lipsa de inspiratie, ci din simplu fapt ca in fiecare an, noi cele 3 prietene ne facem tot felul de "cadouri surpriza", iar anul asta am ajuns la "fundu sacului" cum s-ar zice.Sa iti zic ce am facut noi pana acum:1.am facut un tort numai din frisca ce avea inauntru un balon(a fost frumos cand a vrut sa-l taie), 2.am cumparat lumanari care nu se sting si le-am pus pe tort, 3.am facut ca un poster de 2 m dintr-o panza pe care am cusut poze cu prietenii ei, iar pe mijloc am scris numele ei in chineza(crede-ma e cel mai frumos cadou pe care poti sa-l faci), 4.am facut un caiet cu desene si urari de la prieteni si colegi de clasa, 5. ne-am filmat urandu-i la multi ani, apoi am facut un colaj de filmulete, 6. clasicul cadou "cutie in cutie"pana a ajuns la cutia cea mai mica in care se afla o felicitare cu poza noastra, 7. o rama foto din stica destul de mare cu un colaj de poze cu noi, iar pe margine am scris numele nostru cu oja, 8. am primit un tort in forma de 20(un tort in forma de 2 si unu in forma de zero)9.Lista poate continua, insa cel mai important de retinut este faptul ca trebuie sa faci si ceva cu mana ta. Un cadou nepersonalizat il faci unei persoane oarecare, dar celei mai bune prietene trebuie sa ii faci ceva mai special. Sper sa iti fie de folos.