| LDCCristi a întrebat:

Sclavii comunistilor sau sclavii strainilor?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

As prefera un milion de dolari in cont indiferent de regim, astia comunisti mar executa dar astia in democratie mar obliga sa fac afaceri ilegale sa imobagteasc avocati, judecatori, omul simplu e doar in pion atat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine zica ca strainii sunt rai?

adica nu vad niciun punct comun intre comunisti si straini

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mda, genul de intrebare care seamana a melodie cantata printre sughituri si noi trebuie sa ghicim cuvintele lipsa care sa mai si rimeze. De ce? Pentru ca -Ne referim la trecut? La prezent? La viitor? La realitati sau la ce am prefera? Ce te intereseaza pe tine de fapt? Hai sa-ti dau o parere despre lumea in care traiesti
https://www.youtube.com/watch?v=5uclnjp9uqI&t=161s

| LDCCristi explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ma refer sa stai infara sa fii un sclav al strainilor sa muncesti pe pamant strain sau ca inainte cand eram cu totii sclavii comunistilor si le faceam pe bunul lor plac.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru LDCCristi):

Esti informat gresit. Comunisti nu au existat iar in afara de asta nimeni nu a fost sclav in regimul trecut. Sclav esti acum la straini si la hotii care ii alegem.