| MrNuggets a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii obsedati de social media? Cineva din familie s-a despartit recent din cauza ca nu a vrut sa posteze pe social media faptul ca e impreuna cu cineva, lucru complet normal din perspectiva mea. Chia simtiti toti/toate nevoia de a atrage atentia, nevoia de validare din partea strainilor? Sunteti sclavii tehnologiei

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Raspund eu pentru majoritatea

"Chia simtiti toti/toate nevoia de a atrage atentia, nevoia de validare din partea strainilor? "

da

"Sunteti sclavii tehnologiei"

da

| MrNuggets explică (pentru suntserios):

Da-ti block singur idiotule

| suntserios a răspuns (pentru MrNuggets):

Atât te a dus mintea? Sa jignești pe cineva care ți a răspuns clar și concis la o întrebare? Hahahaha. Bravo

| dullcat a răspuns:

Buna.Observ ca ai dat si raspunsul.laughing Sa te desparti de cineva din acest motiv e tristut/stupid. Poate fi vorba de o dependenta, dar nu poti sti cu adevarat, eventual un psiholog poate spune.

| Fatamuntilor a răspuns:

TE contrazici singur
zici,, Cineva din familie s-a despartit recent din cauza ca nu a vrut sa posteze pe social media faptul ca e impreuna cu cineva, lucru complet normal din perspectiva mea''
apoi
Chia simtiti toti/toate nevoia de a atrage atentia, nevoia de validare din partea strainilor? Sunteti sclavii tehnologiei
DECI tu zici ca e normal ca cineva sa posteze cand se intampla ceva, ca apoi sa zica ca sunt sclavii tehnologiei.
exista o limita in toate.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu te mai lua după bârfe, majoritatea oamenilor nu zic care a fost cu adevărat motivul despărțirii ca să nu pice prost, probabil au fost mai multe lucruri adunate și persoana respectivă a preferat să își asculte intuiția. E foarte dubios să-ți ascunzi partenerul, dacă nu i-ar păsa de social media nu ar avea cont deloc. Îți place sau nu, social media e o parte din viața noastră, toți oamenii au nevoie de validare și cei care zic că nu, dar stau pe TPU și se zbat să fie cei mai deștepți și culți pe aici, se mint singuri. Și tu de ce ai simțit nevoia să pui întrebarea asta, nu ca să te validăm? laughing

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Am văzut că sunt unii oameni care pun poze de la nunta lor pe Facebook. Mi se pare un gest de prost gust.
Prietenii și familia au fost invitați oricum la nuntă, iar pe oamenii care n-au fost invitați nu-i interesează dacă te-ai căsătorit sau nu, cu cine, când și unde. Așa că de ce să postezi evenimentul? Mi se pare că strică din intimitatea și frumusețea nunții, o transformă dintr-un eveniment privat, de care te bucuri cu familia și prietenii, într-unul public, pe care poate să-l vadă oricine.