| anonim_4396 a întrebat:

Scoala incepe pe 17, dar am inteles ca festivitatea va fi pe 15.
e adevarat? straight face

2 răspunsuri:
| TheUnForgiveN a răspuns:

E adevarat.Pe 17 incepe scoala.Nu stiu faza cu festivitatea.Trec a 8-a si tot ce am facut din a 1-a pana acum in prima zi a fost sa stau in curtea scolii ca prostu' juma de ora, sa intru in clasa, vorbeam toti putin si valea acasa.Mare festivitate.E festivitate pentru cei care trec a 1-a sau a 5-a.

| AnnaMaria98 a răspuns:

Da este adevarat!
Uite:
"Precizarea a fost facuta intr-un dialog cu ministrul Educatiei, Ecaterina Andronescu, din care a rezultat ca festivitatile legate de noul an scolar vor avea loc in 15 septembrie, iar orele vor incepe la 17 septembrie."