| teapz a întrebat:

Se poate intampla ceva rau daca imi spal parul in fiecare zi? Fac acest lucru de aproximativ 2 ani.

4 răspunsuri:
| MariaRawr a răspuns:

Draga teapz... Dupa cate vad, tii foarte mult la tine, si este chiar in regula! happy Dar spalandu-ti parul atat de des nu faci altceva decat sa ataci glandele sebacee, care vor secreta si mai mult sebum, deci parul ti se va ingrasa mult, mult mai repede! Sper ca te-am ajutrat! Succes! happy

| fuzzer a răspuns:

Nu este indicat sa-l speli chiar in fiecare zi, spala-l odata ca 2-3 zile.

| Angie95 a răspuns:

Nu este recomandat sa iti speli parul in fiecare zi. Se deterioreaza si se ingrasa!

| raluca155 a răspuns:

Ti se ingrasa si mai mult daca il speli in fiecare zi. Incearca sa il speli macar odata la 3 zile, eviti riscul de a ti se deterioria si ingrasa mai mult. Probabil acesta este si motivul pentru care ti-l speli asa des, cand ai inceput acum 2 ani sa ti-l speli in fiecare zi, parul tau s-a obisnuit asa. Incearca totusi sa nu ti-l mai speli atat de des, iar cand ti se ingrasa prinde-l in coada de cal ( asta daca e lung ), si mai lasa-l o zi, apoi spala-te iar.