| cameliadavid a întrebat:

Cat de des e recomandat sa-mi spal parul? Eu il spal in fiecare zi, e bine?

22 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si eu imi spal parul in fiecare zi si am inteles ca nu este bineworried

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu il spal odata la 3 zile happyAsta pentru ca nu mi se ingrasa asa repede happy Nu cred ca e prea bine sa il speli asa deswinking

cami
| cami a răspuns:

Daca-l obisnuiesti asa, pai fi convinsa ca daca n-o sa-l speli 3 zile o sa para nespalat de 2 luniwinking
Mai rareste! o data la 3 zile e suficient.

| SweetCandy a răspuns:

Eu la 2 zile...nu stiu cat de bine e sa-l speli in fiecare zi, insa daca u simti nevoia... e okhappy

| Gabry a răspuns:

De obicei il spal la doua zile, dar daca se intampla sa fie un program la tv il spal la 3 zile.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu il spal la 2 zilebig grin...nu stiu daca e bine sau nu dar asa m-am obisnuit.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Am citit ca spalarea zilnica a parului sensibilizeaza radacina, si cade mai mult. nu stiu ce sa cred big grin. dar cred ca e mai bine sa-l speli o data la 2 sau 3 zile happy

| YepIsSuspended a răspuns:

O data la o saptamana. Daca il speli asa de des ti se va face uleios.Sincer,nu faci deloc binestraight face

| adyth a răspuns:

Cam la 2-3 zile happy

| ladybird a răspuns:

Eu o data la doua zile. Am auzit si eu diferite lucruri, ba ca este bine ba ca nu. Nici nu stiu ce sa cred.

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Dupa parerea mea, nu-i asa bine. Cade mult daca il speli asa des.

| ---droid-kid--- a răspuns:

Eu il spal o zi da una nulaughing
bine sau nu asa il spal si gatatongue
v'am pupacit pe toti

| Ioanna2012 a răspuns:

Il speli de fiecare data cand este nevoie big grin

| ammodytes a răspuns:

Mult prea des. Cam la 3-4 zile e ok, si poti sa folosesti si o masca din cand in cand. Din cauza faptului ca-l speli atat de des se ingrasa foarte repede si simti nevoia sa-l speli iar. Incerca s-o lasi mai moale cu spalatul atat de des!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea...nu e bine ce faci...adica nu e recomandat! pielea scalpului nu e obisnuita cu spalarea asa de des daca nu vrei sa ai probleme ar trebui sa te opresti! Ai grija cum faci! Numai Bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea....nu e bine ce faci...adica nu e recomandat !pielea scalpului nu e obisnuita cu spalarea asa de des daca nu vrei sa ai probleme ar trebui sa te opresti !Ai grija cum faci! Numai Bine !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce nu te speli la 12 ore?
Nu este recomandat să te speli așa de des.
O dată la 4-5 zile este cel mai bine, un balsam și o mască sunt eficiente în completarea șamponului utilizat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa-l speli 1 data pe saptamana? Chiar daca nu s-ar ingrasa deloc gandeste-te la praful din oras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand aveam 15-18 ani, acum peste 10 ani, stiu ca il spalam la 3 saptamani si arata extraordinar, insa de cand am trecut de 25 de ani si s-a schimbat si Bucurestiul si e plin de masini, nu stiu ce s-a schimbat exact dar trebuie sa il spal saptamanal si tot nu arata cum trebuie, deja la 3-4 zile arata gras. Totusi acum 2-3 ani gasisem un sampon care tot asa nu ingrasa parul deloc si am reusit cateva luni sa-l spal tot asa la trei saptamani. Dar ulterior am cumparat tot aceeasi marca dar n-a mai avut acelasi efect.Cred totusi ca este ceva hormonal personal, dincolo de sampon care trebuie sa fie bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data la 4 zile e excelent. aminteste-ti ca parul mai trebuie sa se si usuce. uscatul excesiv cu foehnul nu e chiar bun, natural ia cam mult timp...

| Picsxie a răspuns:

Nu nu e bine in fiecare zi...trebuie spalat cel mai bine de 2 ori pe saptamana