| madalinfindrihan a întrebat:

Seara trecută, după școala, am fumat o țigara Marlboro, prima tigara de felul acesta dar dupa jumatate am inceput sa ametesc rau, la un moment dat abia ma m ai tineam pe picioare.
Precizez ca am o luna de cand fac asta si am fumat doar kent mentol, click scurt si etc.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca fumezi doar de o luna este normal cand fumezi o tigara tare sa ametesti si inca ceva timp ti se va intampla asta pana te vei obisnui

| sofisis a răspuns:

Asa si intrebarea care e?
E normal. Sunt foarte tari.
Tot de la tigara aia nu stii ca se scrie "abia ma mai"?

| Caro34 a răspuns:

Lasa porcăriile fiindcă te costa sănătatea! Mergi si vezi o radiografie a unui bolnav de cancer la plămâni sau asculta respiratia șuierătoare a unui fumator, vezi: mainile, buzele, dintii etc. îngălbenite de fum de tigara etc.; nu stiu daca mai vrei sa fumezi! Daca totusi nu te-am convins sa te lasi, mergi la Terapie intensiva si vezi-i si asculta-i cum se vaita; asta te va convinge! Numai bine!

| rrrp a răspuns:

Si care e intrebarea? nu mai fuma.
marlboro sunt foarte tari. daca ai fumat 8 sau 10, sunt de 8 - 10 ori mai tari decat kent 1 de ex.

aici ma refer la nicotina pentru ca alte substante nocive au toate.

e normal sa iti fie rau pentru ca organismul nu cunoaste substantele respective. ca si la alcool sa zicem.

| Adrian1555 a răspuns:

Uite parerea mea
Te ai apucat de fumat ok
Daca o faci de nevoie asta e
Daca o faci sa iesi in evidenta si sa impresionezi not ok
Smecheria nu sta in fumat, sta in ce ai tu in cap, si daca fumezi pentru smecherie inseamna ca nu ai nimic in cap
Asta e parerea mea, nu e despre tine e despre toata lumea
Problema ta e ca
1 marlboro e cam tare ca tigari adica are nictoina multa
Si 2 sa nu iei tigari de pe la colturile scolii ca s ar putea sa fie iarba, cel mai bine iti iei de la magazin
Bafta in viata