| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca singurul meu scop in viata este sa slabesc.Am 57 de kg si cam toti sunt de parere ca sunt grasa si sunt pur si simplu obsedata.De cand sunt in clasa a 5-a imi tot doresc sa slabesc.Practic asta imi doresc de la viata.As vrea sa pot sa imi fac si alte scopuri in viata dar pur si simplu nu pot pana nu scap de problemele astea cu greutatea din copilarie sunt pur si simplu obsedata.CE SA FAC SA MA ACCEPT? Mi-e asa de greu sa ma accept.Plang inainte sa ma culc, sufar zilnic, mai ales daca ma vad in vreo oglinda/geam/vitrana/etc si imi vine sa plang.Cu greu imi controlez aceste stari.Stiu ca sunt probleme mult mai grave pe lume, dar problema asta a mea ma depaseste, nu ma pot controla, simt ca o iau razna si n-as vrea ca in vreun moment de panica sa ma omor...ar fi pacat, cu toate ca sunt asa de oribila.

4 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Zilele trecute am auzit pe undeva o vorba cu mult rost: Iubeste-te pe tine si ai sa vezi ca si cei din jur o sa te iubeasca. Daca vrei sa slabesti sari coarda si asculta muzica in timp ce o faci pentru ca nu te vei simti plictisita. Ce inaltime ai?

| Diana1656 a răspuns (pentru n1445):

1,67 m si 16 ani

| n1445 a răspuns (pentru Diana1656):

Pai si la 57 de kg te consideri grasa?

| Diana1656 a răspuns (pentru n1445):

Da