| AjutorNeconditionat a întrebat:

Simt ca viata mea e foarte plictisitoare! La scoala sunt invizibila și in general nu sunt băgată in seama niciodata! Stiu ca lipsește ceva dar nu stiu ce! Ajutor?

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Depinde foarte mult de tine ce iti doresti.Depinde cat esti dispusa sa oferi ca sa te schimbi(sa oferi in sensu de a renunta la anumite lucruri) Sunt anumite persoane care pot sa se modeleze, sa se schimbe total, insa mai devreme sau mai tarziu happy regreta.Eu sunt una din ele

| AjutorNeconditionat explică (pentru Liviu):

Buna Liviu. Ce as putea sa fac ca sa ma schimb? In acest sens adica sa fiu mai deschisă și sa îmbrățișezi lucrurile cum sunt. Adica sa nu ma mai dau singura la o parte

| Liviu a răspuns (pentru AjutorNeconditionat):

Depinde de tine cat de departe esti dispusa sa mergi. Vezi tu, niciodata nu trebuie sa te schimbi pentru oameni ca ei sa te placa.Vei regreta.Am incercat sa iti trimit un mesaj privat dar nu stiu de ce nu pot

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să fii invizibil este un fel de a fi. Ai fost așa totdeuna? Cine vrei să te bage în seamă, să te vadă? Băieții, desigur, asta îți lipsește.
Acum știi ce. Așa că, să te concentrezi să te vadă în seamă nu băieții în general, ci unul din ei, acela care îți place ție. Dacă nu îți place nici unul acum, caută sau așteaptă să întâlnești unul care îți place. Până îl găsești, el îți va lipsi tot timpul.

| AjutorNeconditionat explică (pentru sadrian46):

Nu e adevarat! Nu îmi place de niciun baiat deoarece am deja iubit de 3 luni. Și nu am fost intotdeauna invizibila

| sadrian46 a răspuns (pentru AjutorNeconditionat):

Ok.
Ce vrei totuși? Să fii vizibilă penrtru ce?

| AjutorNeconditionat explică (pentru sadrian46):

Nu vreau sa fiu in centrul atenției neaparat. Vreau sa fiu un om normal. Nu invizibila

| CdeMetal a răspuns:

Asa sunt si eu, dar am sa incerc sa ajut.
La tine depinde si ce fel de persoane ai in jur, n-ai reusit sa te imprietenesti cu colegii tai?
Au un motiv sa nu te includa in grupul lor?

| AjutorNeconditionat explică (pentru CdeMetal):

Nu am reușit sa ma împrietenesc! Sunt deja in clasa a11.

| CdeMetal a răspuns (pentru AjutorNeconditionat):

Oh, atunci slabe sanse sa mai reusesti cu colegii.
Incearca sa iesi pe afara si sa socializezi.
Daca esti mai introvertita s-ar putea sa-ti fie greu, stiu cum e.

| AjutorNeconditionat explică (pentru CdeMetal):

Nu sunt introvertită. Nu stiu ce s-a întâmplat cu mine!

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Îți lipsește viața socială. Fa-ți prieteni, ieși cu ei. Și crede-ma e usor sa întâlnești oameni noi. Du-te la un curs, fa ceva.dar doar nu sta in casa. ‘)