| anonim_4396 a întrebat:

Hei... am o intrebare mai ciudatica. dar intai ca sa va dati seama despre ce vb o sa va dau o explicatie lunga si plictisitoare:
deci. de cand am fost mic si pana acum am realizat. ca imi lipseste ceva. in primul rand nu simt vina. de nici un fel. am devenit foarte constient de asta cand cineva mi-a zis: esti tare ca pitra. dau in tine si ma doare pe mine.(nu cu rautate evident)
si atunci am facut un experiment crud. mi-am facut cei mai buni prieteni sa ma urasca... nu simt nimic. absolut nimic totul e bine. cred ca foarte corect ar fi sa zic ca ma doare cat negru sub unghie.(am alti prieteni acum nu va ingrijorati)
in al doilea rand nu simt tristetea. de nici un fel. mi-a murit bunica acum doi ani. am amintiri cu ea. nu am nimic.
un om sa aruncat in fata trenului. eram acolo. n am simtit nimic. am 15 ani si stiu ca mi lipseste ceva. ceva esential. nu cred ca sunt capabil sa iubesc. mama mea crede ca sunt sensibil pentru ca pot sa mi dau seama de starea unei persoane numai daca ma uit la ea. si totusi nu pot sa nu observ ca mie imi lipseste ceva important.
nu numai din personalitate co si din viata.
cand vad in filme cum e omorata o persoana cu gratie si eleganta mi se strange pieptul.
Ce r inneregula cu mine?

Răspuns Câştigător
| Biee19 a răspuns:

Hei happy
Puntem "da vina" și pe perioada asta a adolescenței care ne face să fim mai "imuni" la tristete și chestii, să fim mai reci sau mai distanți.
Dar nu cred ca e un motiv de îngrijorare..doar așa ești tu, trebuie să găsești persoana care să te învețe să iubești.
Până atunci doar ai grijă. happy

| gshdyxdjs a răspuns (pentru Biee19):

K merci. ma gandesc sa mentionez faotul ca eu sujlnt asa de mic dar ce spui tu suna foarte logic.

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Inca esti mic, nu e finalizat procesul de maturizare, abia incepe.
Dupa 20 de ani e posibil sa percepi totul altefel, sa vezi atunci ce vei cauta idiferenta in unele momente.
Pana atunci, incerca sa-ti faci o prietena, vezi ce simti si incerca sa intelegi anumite stari si emoti.

| gshdyxdjs a răspuns:

N am motiv. ma indoiesc ca o sa se intample destul de curand.

| utilizatorcim a răspuns:

Eu pe tine te.as impusca.

| gshdyxdjs a răspuns (pentru utilizatorcim):

Multumesc. o observatie inutila