| alina_4026 a întrebat:

Spuneti-mi va rog fetelor cum ati reactiona daca prietenul vostru var face mereu observatie ca de exemplu nu te imbraca asa, nu te vopsi, vorbeste asa si multe alte chestii din astea?

Răspuns Câştigător
| lolilopp14 a răspuns:

Nu cred ca este corect sa ma critice.sa'mi spuna ce sa fac.pentru ca daca ma iubeste ma accepta cum sunt.nu cum ar vrea el sa fiu.asta ar insemna ca nu tine la mine si ca de fapt el vrea alceva.mai bun.

daca ar fi un amic.m-as gandi.si daca eu cred ca are dreptate as urma sfaturile lui.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu nu ai personalitate?
Cel mult poate să-ţi dea sfaturi nu să-ţi impună, nu eşti în custodia lui; trebuie să ai şi tu un cuvânt de spus dacă nu altul că doar nu a început şi sfârşit lumea cu el. Ce atâta bătaie de cap şi nervi tocaţi?!
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

Intr-o relatie de prietenie, se accepta criticile, oamenii sr modeleaza, etc. Dar daca, toata ziua sta cu gura pe tine si te critica, te dascaleste, etc., inseamna ca nu-i prea place de tine si vrea sa-ti submineze persnalitatea. Poti sa-i faci si tu observatii, iar daca nu inceteaza poti sa-l si parasesti pentru ca nu ai nevoie de un profesor.gandeste-te bine daca are sau nu dreptate si fa intr-un fel pentru ca e obositor un astfel de prieten si poate deveni posesiv.

| Pupily92 a răspuns:

Daca parintii tai te lasa, nu vad care e problema lui big grin

| Pupily92 a răspuns:

Mda...mai faci si cum vrea el, dar nici sa exagerezi.pana la urma e prieten/iubit, nu sot. daca ar fi sotul tau, ce are a face? s-ar duce el la piata/magazin/bazar sa-ti cumpere haine(de care vrea el)? o sa umbli cu fuste pana in pamant si cu batic pe cap ca sa nu se uite altii dupa tine? straight face eu i-as spune ca nu-mi convine ca el sa-mi aleaga coafura si hainele si gata. poate iese o cearta, dar e dreptul meu sa-mi aleg tinuta, vocabularul, coafura si altele.eu zic sa nu te nenorocesti de pe acum, ai timp mai tarziu sa te nenorocesti, cand vei avea un sot, copii etc. si vara mea a trecut prin asa ceva. el ii alegea ei hainele in care sa mearga la facultate, cu cine sa vorbeasca si cu cine nu...si s-a ajuns prost.desi il iubea, s-au despartit din cauza asta. decizia e a ta. kiss

| Florry19 a răspuns:

Ia-şi aminti că dacă mă iubeşte, mă iubeşte aşa cum sunt! Aş tolera o vreme, după care, dacă nu ar înceta, l-aş părăsi! :-)

| :X:X a răspuns:

Zii ca sa vrei tu si ca asa imi place dar daca devine enervant waiting zii ca te deranjeaza foarte mult

| SweetPrinces a răspuns:

Pai daca te imbraci prea sexy nu-i convine ca sa uita alti baieti dupa tine, sau poate chiar nu ii place cum iti sta cu hainele alea, mai imbracate si cum ii place lui sa se simta bine happy asa-i cand ai iubit nu mai faci chiar ce vrei tu happy

| emonika4you a răspuns:

As spune:"Care e problema ta? Daca ma iubesti cu adevarat, trebuie sa ma accepti asa cum sunt"