| Moonster a întrebat:

Stau si ma gandesc cate odata si imi pun intrebarea :,, Exista Dumnezeu?". Voi ce credeti?

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, există.

| TheAce a răspuns:

Exista pentru toti cei care cred in El.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Oh,ce intrebare enervanta.

| Moonster explică (pentru DarkOrbitMoon):

Nu trebuia sa raspunzi happy

| drogh a răspuns:

Există. El face minuni şi ne ajută atunci când suntem în dificultate, când este o urgenţă şi ne sprijină atunci când avem nevoie!

| Chøço a răspuns:

Exista. Daca nu el a creat Pamantul, atunci cine?

Răspuns utilizator avertizat
| ItsMaxi a răspuns:

Da exista, si desi unii nu cred in el, tot se afla acolo si ne iarta pentru gresilile si pacatele noastre. fara el n'am putea face nimic in viata. el ne da viata, si tot el stie cand s'o ia. trebuie sa ne rugam sa ne ierte si sa fim oameni cu frica lui. pentru ca intotdeauna va avea grija de noi, fiind mai ales tatal nostru ceresc. dumnezeu si'a trimis unicul sau fiu pe pamant sa ne invete despre tainele crestinismului, si sa ne putem schimba in mine... insa acesta a trebuit sacrificat pentru faptele noastre. sad... sper sa intelegi. nu ca sunt eu ''mare'' credincioasa, insa uneori trebuie sa ne punem intrebari si sa gasim singuri raspunsurile. sa ai mult noroc

| ItsMaxi a răspuns:

Bine* scuze pentru greseala. happy

| CatalinaKaty a răspuns:

Da exista, m-a ajutat la greutati happy

| DunkelheitBu a răspuns:

Eu nu cred, eu stiu ca exista, dar nu sunt credincioasa... pentru ca niciodata nu mi-a demonstrat ca exista sau ca ma ajuta.Eu eram foarte credincioasa si nu mi se intampla absolut nimic bine.Nu stiu ce sa cred. Daca avea asa intentii bune de ce nu ne ajuta mai mult, de ce nu se arata.

| danutyqwe a răspuns:

''Dumnezeu'' este o simpla idee, o conceptie, o hiba a gandirii umane. "Dumnezeu'' apare pentru noi in clipa in care suntem in deplinatatea facultatilor mintale, complet constienti de sine prin nevoia noastra paradoxal primitiva de a fi supusi cuiva (Dumnezeu, domnul zeu..., in engleza god adica zeu... O entitate mult superioara tuturor.) In momentul in care creierul uman nu poate (inca) intelege ceva, prin natura noastra punem totul pe seama unei minuni, pe seama lui D'zeu, de aici si evolutia umana foarte lenta din trecut. Odata cu disparitia completa a zeilor din creierasul nostru consider eu ca specia umana va trece la urmatoarea etapa evolutiva, ''homo superior''.
Daca exista Dumnezeu? happy
... Ei bine exista, este la fel de real precum Mos Craciun (fa singur analogia, nu te mai stresez eu). O seara buna iti urez.

| loveahhhh a răspuns:

Nuuu sau da ce conteaza existi ce atatea inrebari si raspunsurii...

| anonimiussandicartiozeropmmdy a răspuns:

Dumnezeu exista, dar nu toti credem in el, uni considera ca el nu exista deoarece nu il pot vedea. Nici mintea nu o putem vedea si totusi mult credem ca o avem. Eu cred ca Dumnezeu exista, acum nu stiu ce crezi tu.

| Bubi19 a răspuns:

Dumnezeu exista, dar din păcate nu toți cred în El sad.

| Tedy200013 a răspuns:

Da,exista. Gandeste si tu daca nu ar exista de unde stim de el? De unde stim toate povestile despre el?
Le stm, pentru ca ele sau povestit din mosi stramosi. Doar nu a venit unu si a inventat totul nu?
Tu ce crezi?

| Hanako a răspuns:

Eu cred ca exista.....Si in plus, chiar daca Dumnezeu nu ar exista, cei care cred in El nu au nimic de pierdut. Era un citat " Daca tu crezi in Dumnezeu si El nu exista nu ai pierdut nimic, dar daca tu nu crezi, iar El exista, atunci ai pierdut totul". Parerea mea happy.