| SergiuMD a întrebat:

Cum credeti exista Dumnezeu da sau nu? si credeti in Dumnezeu da sau nu?

20 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

@SergiuMD

Spala-ti pacatele si da-i funda lui Zet. Am vrut sa iti raspund si eu la fel dar mi-a luat-o inainte. Tu presupun ca esti ateu sau crdincios doar cu botezul din moment ce dai p_le la intrebari despre Dumnezeu...

| pwp a răspuns:

Eu sunt sigura ca exista big grin

| Angel0 a răspuns:

De existenta lui Dumnezeu nu m-am îndoit niciodată.
Am știut ca exista si basta.
Cu religia in schimb este mult mai complicat.
Toti se dau mari si tari ca a lor este cea mai buna.
Cine are dreptate?

| AndutzaAndu a răspuns:

Da, cred că există Dumnezeu.
Cu tot sufletul meu cred în El!

| Sofffie a răspuns:

DA cred! si DA exista.
si app: "Daca d-zeu nu exista si eu cred in El, nu pierd nimic insa daca el exista si eu nu cred in El atunci am pierdut totul..."

| Andreea_5313 a răspuns:

Bineinteles ca exista!

| SergiuMD explică:

Kronstadt inchide gura si nu vorbi mult, ca parca ma pricep ca esti un copil prosst care f u t _e capu prea mult

| SergiuMD explică:

We Kronstadt, Zet, HepHap, sinteti 3 prosti in ***, eu nu sunt credincios, si nu cred in povesti ca voi, eu nici in dumnezeu nu cred, eu pur si simplu am facut ca un fel de sondaj sa vad ce rede lumea, ati inteles ma copiilor?

| SergiuMD explică:

Zet de cind mamta ii virtuala?laughing si inca ceva, mai copile esti cam oleaca tare salbatiklaughing

| victoR1k_1606 a răspuns:

Exista, si mai important, exista un inger care vegheaza deasupra ta, care stie ce gandesti, si te ajuta sa-ti indeplinesti dorintele. Cred in Dumnezeu, pentru ca mi-a indeplinit o dorinta, de care numai el stiabig grin.

| TheBadOne a răspuns:

Dumnezeu exista, si exista izvoare istorice reale, si povestiri ale imparatilor romani, care povestesc despre Iisus si minunile lui. Da, cred in El, dar nu si in preotii imbracati in aur si cu zeci de vile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca Dumnezeu exista.Am crezut, cred si voi crede in el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ca sa ne iubim semenii trebuie sa ne antrenam la nevorbit vorbe urate." - Arcadie 8 ani

| Mihaelaa98 a răspuns:

Pai eu cred in Dumnezeu si cred ca exista dar cand ma gandescc la instalatiile astea moderne cu astronauti si cu alte chestii din univers si gandinduma unde ar putea locui si de ce nimini nul poate vedea si desi sunt multe povesti despre DUmnezeu

Dar gandinduma la biserica imi vine sa cred In DUmnezeu dar eu sigur cred in Dumnezeu 100%

SI pe lumea exista si copii prosti cum ar fi @Kronstadt si cei care vb prostiwinking

| denismaria92 a răspuns:

Nu

| Florinaaaaaaaa a răspuns:

DA! Dumnezeu exista si cred in EL.

| Gabbriell a răspuns:

E ca si cum ai spune ca exista Mos Craciun, ajungi pana la o anumita varsta si realizezi ca Dumnezeu nu este real.

| Cigαяєttє a răspuns:

Da Dumnezeu exista si da cred in Dumnezeu

| simpleBoy a răspuns:

Normal si normal... lol

| Solothar a răspuns:

Exista si ar fi frumos daca ar putea crede toti in El.