| RockStar a întrebat:

Stie careva cum pot sa scot petele de mucegai de pe geaca de piele? thinking
Multumesc de Sfat :d.winking

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu foarfeca.
Glumeam, uite aici :

Petele de mucegai pot fi scoase prin mai multe metode:

dacă sunt pete proaspete se freacă cu lapte bătut
dacă sunt pete mai vechi se freacă cu zeamă fiartă de lamăie
cele foarte rezistente se freacă cu o soluție obținută din: 500 ml de apă caldă, în care se adaugă 1 lingură de amidon, 1 lingură de sare, zeama de la o lămâie și o lingură de săpun ras; se limpezește în 2-3 ape și se usucă.

Sursa : http://www.sfaturilebunicii.ro/2010/01/26/cum-se-scot-petele-de-mucegai/.