| ThePathWalker a întrebat:

Stie cineva daca facultile din lume de top se uita la media generala celor 4 ani de liceu, daca vreau sa iau bursa? Am auzit ca doar nota din bac e luata in considerare. Funda

1 răspuns:
| OwlMyGod a răspuns:

Depinde de facultate. eu zic in primul rand sa te interesezi la ce vrei sa dai si apoi te duci la facultatea respectiva si ceri toate detaliile. Dar de obicei, ori e doar pe baza diplomei de Bac, sau dai acolo un examen de admitere.