| Guardian0 a întrebat:

Stiu ca intrebarea s-a pus de nenumarate ori, dar as vrea sa imi clarific mai multe lucruri. Acum 6 luni mi s-a fost prescris sa port ochelari ( miopie, -1, 5). Exista lentile de contact la pretul ochelarilor, pentru copii? Nu spun pentru ca as dori sa le port permanent, dar vreau sa-mi fac o idee in privinta lor. Sunt comode?
Dar ce parere aveti despre cei ce poarta ochelari? As vrea sa stiu, ca si purtator laughing).

1 răspuns:
| Mariaaa234 a răspuns:

Pai...sa fiu foarte sincera, am aceeasi miopie ca tine si iti pot spune ca daca nai peste 15 ani,n-ai cum sa le porti, pentru ca ochiul tau nu e gata format(adica miopia nu e exacta, ti se va schimba peste putin timp). Oricum e mai bine cu ochelari, zic eu, deoarece cu lentilele la miopia ta nu stiu daca sunt ok.Nu ti le recomand caci vor fi instabile, pentru ca o sa fie foarte groase+ca daca vei dori sa nu mai porti ochelari/lentile contact, poti sa-ti faci operatie mai incolo.Eu asa voi face!laughing)))