| Diana7383 a întrebat:

Stiu ca o sa sune ciudat dar vreau sa ma micsorezstraight facesunt in clasa 8-a, 14 ani si am deja 1.75. sunt cea mai inalta din clasa si nu pot purta tocuri sau ceva ca am 2 metristraight face

mie imi place mult sa port tocuri dar degeaba oh go on
de exemplu la banchet nici nu stiu cu ce sa ma incaltstraight face ca tocuri nu pot sa-mi iau ca voi fii cu 2 metri mai mare decat colegi mei

vreau sa stiu daca exista vreo metoda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca asa am fost si eu cand aveam 14 ani...acum am 17big grin, ma simteam super aiurea printre oamenii mai scunzi decat mine. Dar am ajuns model dintr`o intamplare si acum chiar ma simt mandra de inaltimea mealove struck...ps incerca sa porti tocuri dau o nota mult mai frumoasa fetelor mai inaltewinking

15 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Singura metoda de a opri cresterea in inaltime cat de cat este sa te apuci de culturism, haltere, dar nu te sfatuiesc. Orisicum de la varsta asta daca incepi sa porti tocuri iti vei deforma coloana. Si cine ti-a spus tie ca o femeie inalta nu e eleganta pe tocuri?

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Scoate-ma la o cioco calda, imi plac fetele inalte. laughing
Si lasand gluma la o parte... Nu are sens sa iti faci griji ca oricum de acum nu prea mai cresti maxim 1-2 cm. Tu concentreaza-te asupra ta si poarta ceea ce iti place tie si ce iti sta bine. Nu te mai compara cu "ceilalti", ca nu rezolvi nimic.

| MikyMi a răspuns:

Sunt altele care ar ucide sa aiba inaltimea ta.
Nu cred ca ai cum sa te micsorezi, dar la banchet poti purta niste sandalute cu un toculet dragut, nu ai nevoie de tocuri de 15 cm ca sa fii frumoasa! Bafta! Sa fii multumita in totdeauna de cum te-a facut Doamne Doamne!

| Summer Memories a răspuns:

Am avut si eu o colega asa, care avea mai mult de 1. 70 si mereu se plangea la mine ca nu gaseste nici un baiat cat ea sau mai inalt.Nu putea sa poarte nici tocuri ca parea pana la cer si nu-i statea nici bine dar asta depinde si de cum e corpul tau, poate tie iti sta chiar bine happy.
Nu cred ca se poate opri cresterea, asta depinde foarte mult de genetica.Ai tai sunt inalti nu? Daca da tu n-ai cum sa fi mai scunda, dar stai linistita ca nu e nimic rau happy. Crede-ma ca fiecare fata/femeie e nemultuminta de ceva in legatura cu fizicul ei.

Succes happy

| ellabutterfly a răspuns:

Pai din cate stiu eu, nu happy
Si eu am 1. 76.
Dar gandeste-te ca toate modelele au o inaltime destul de mare si poarta tocuri, si chiar se simt mandre ca sunt inalte.
Sunt multe care ar vrea sa fie asa inalte ca si tine.
Ai incredere in tine happy
Daca vrei sa porti tocuri, poarta, nu conteaza ce inaltime au restul happy

| diva1223 a răspuns:

Off Diana draga. aceiasi problema o am si eu! Am 18 ani sh 1. 75. adooooor tocurile, sunt innebunita. pana sh papuci de casa i-as cumpara cu toc! sh imi pare rau ca sunt asa inalta pentru ca nu ma simt bine in pielea mea cand imi pun tocuri poate ar trebui sa fiu mai slaba de 56 de kg.nu stiu care e problema de nu ma simt bine. problema e ca nu ma multumesc cu un toc de 3-4 cm, imi place ca tocul depaseasca 7 cm! Tot ce poti sa faci e sa te obishnuiesti cu situatia.nu cred ca ai cum sa te miscorezi. sau daca afli metoda sa ma anunti si pe mine daaa? Mersi big grin

| Miki_8881 a răspuns:

Crede-ma stiu cum te simti si eu sunt a 7-a si am 1.70 iar anul trecut aveam cu 5 cm mai putin deci daca gasesti un raspuns bun te rog spune-mi.l si mie.mi se pare inutil sa pun aceeasi intrebarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ce e greu acum, e greu sa suporti. Dar daca ai rabdare, pe la 20 de ani vei fi super-femeie! Curaj! Lasa sa treaca timpul si mai tarziu iti vei aminti amuzata de felul in care te simti acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt inalta am 15 ani si 1 67 m! dar pe mine nu inaltimea ma ingrijoreaza, ci kg mele-am doar50straight facela banchet m-as duce descultalaughing nu ar fi o problema inaltimea deoarece partenerul meu este inalt.
dar e problema mea este ca dk imi pun 4-5 cm tocuri as avea peste 1 70m si 50 kg! arat naspastraight facesunt la fel ca noi o multime d vedete inalte si slabe dar arata altfel la tv. eu am avut ocazia sa fiu printre vedete si mi se pare ca ele arata super asa cum sunt ele inalte, slabe, cu tocuri. dar mie mi se pare ca eu arat groaznic! unele prietene imi spun ca ar vrea sa fie ca mine si eu le spun ca este mai bine sa fi mai micuta ptk atunci poti purta tocuri. din clasa nu as fi singura care isi doreste sa aiba macar 1 64-1 65 aproape toate colegele mele sunt inalte si slabe da parca ele nu unt asa dezamagite de infatisarea lor asa cum sunt eustraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. uite. te voi ajuta eu. sfatul meu este sa iti mai tai din picioare si te vei micsora cat vreilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SI eu trec prin aceeasi problema adica eu sunt a 8-a si am 1. 70 1. 71m iar fetele de la mine` din clasa sunt f. scunde si uni baieti si ei sunt mai mici ca mine... ce sa fac sa nu mai cres nu stiu?/ Vreau si eu sa stiu. si eu ador tocurile si mi-e frica ca nu o sa pot purta pantofi cu toc la banchetcrying((((((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 16 ani - 1. 80, deci as da orice sa am 1. 75, dar oricum nu pot face nimic si tu tot. Eu te-as sfatui sa porti ce vrei, sa nu te uiti la ceilalti, nu tu esti inalta ci ei scunzi, deci succese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca esti singura sunt calsa a7a si am deja 1, 77 si nu am ce face la banchet o sa port niste balerini ca alceva n-am ke face oh go on

| lory1994 a răspuns:

Buna diana.offf.crede-ma eu te inteleg foarte bine.si eu am approape 18 ani si 1.78, si am suferit ffff mult ca eram asa de inaltastraight facestraight face.eu am inceput sa cresc de la 13 ani km asa.si nu ma mai opreamstraight faceacum nu stiu.in orice caz.am incercat sa fiu optmista si sa iau ca o calitate acest"defect". parintii mei sunt f inalti iar eu normal ca i-am mostenit.eu nu sunt topita dupa tocuri.mama mea era asa si se plangea mereu ca e prea inalta.crede-ma daca esti inlta nu ai nevoie d tocuri! tocurile sunt create pentru a face femeiele scunde mai inalte.deci.maii bine cu pikioarele pe pamant!

| Aliii_4225 a răspuns:

Hey.
Nu vad cine a spus ca daca esti asa inalta nu poti purta tocuriwinking
Eu am 16 ani si 1.75 si la banchet am purtat tocuri.
Crede`ma ca nu ma dat nimeni inapoi.
Sincer nu m-a interesat parere nimanui.
Eu te sfatuiesc sa te porti asa cum iti placewinking
:*
Mie toata lumea mi-a spus ca arat bine asa cum sunt.
Asa ca te sfatuiesc sa fii multumita de cum arati.
Te pup si iti doresc mult succes in viata.