| anonim_4396 a întrebat:

Subiectul de azi:etnia rroma. Ce parere aveti, sunteti contra sau pentru "tiganii" din ziua de astazi?

9 răspunsuri:
| PurePoison a răspuns:

Mi-e scarba de ei...

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Dacă aş putea, aş ieşi în stradă şi aş împuşca fiecare ţigan împuţit, puturos, rânced, scârbos, milog, răpănos pe care-l văd. Şi aş face asta în toată ţara, o vânătoare de ţigani, împreună cu alţi doritori de măsuri de exterminare extreme dar eficiente.

| Mooonsure a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Intr-un fel aprob ceea ce spui. Mi-e sila cand vad toata ziua la TV cum tigani de "elita",gen:Borcea, bla, bla, bla, omoara, fura de la saraci si talharesc oamenii batrani si stau doar 1 an maxim 2 la puscarie,deci ma cam cac pe ei,altii care fac un lucru minuscul fata de astia,ex:fura ca nu au ce manca,si intra la racoare! Si eu as face la fel,chit ca acum o sa mi se spuna rasista,dar NU,nu suport tiganu` care pute si fura si omoara! Daca mai sunt si tigani, intr-adevar, curati din orice punct de vedere, DA, dar altfell.NU TIGANI, NU FURT, NU OMOR, NU TALHARIE!

| Neinteresantul a răspuns:

Ar fi folositori daca i-am folosi pe post de sclavi, sa-i muncim pana mor apoi sa-i bagam intr-o groapa comuna si sa-i ardem.

Doar necunoscatorii spun ca "exista tigani de treaba".

| Mooonsure a răspuns (pentru Neinteresantul):

Exista. Dar raaar mai gasesti cate unu, cate doi...

| Denis777 a răspuns:

Parerea mea e ca 90%din romani nu sunt de acord cu ei,eu sunt de parere ca daca de mici ar fi educati altfel nu near face de ras, urasc gandul ca romanii au ajuns un fel de gunoaie nu mai avem pic de demnitate in fata altor popoare mai tineti minte emisiunea aia in care intreba prezentatorul :Cu ce se ocupa romanii si publicul raspundea Cersesc! DA sunt mandru ca sunt roman, fiti si voi, ne dadeam mari ca facem in iarna revolutie laughing mai mult ne-am facut de ras nici la voturi nu am iesit ne complacem in starea asta, parerea mea sunt doua solutii ori educati ori in lanturi si la munca(cam accelasi tratament ar merita si romanii)cum sa iesim din criza? Colectati impozitele datorate de tigani si sau luat si dupa numele nostru, sa ma lase pe mine cu chestii de genu ca merita inca 2 puncte in plus la scoala ca sunt discriminati sunt si tiganii care ii apreciez si ii consider superiori si mie au demonstrat ca se poate fara furat, si noi care am facut fata atator popoare:turci, nemti, romani ne lasam cuceriti de un popor care se numara printre ultimelenoi avem o istorie ce merita protejata ei ce au, daca ies acum si ma iau la bataie cu 5 pasari si o ranesc pe una la aripa si am patru sabi in burta tot ei sunt discriminati, romanii deschidetiva ochii, voi sunteti stapanii acestei tarii mai treceti pe la biblioteci si mai luati atitudine

| Denis777 a răspuns:

Voi ce parere aveti, putem sa le facem ceva?

| xoxolavxoxo a răspuns:

Depinde.Exista ''tigani'' care sunt mai de treaba decat unii romani.Dar daca este unul rau atunci sunt contra, dar daca nu, sunt prohappy

| EuNumaiEuNumai a răspuns:

Sunt cam contra,dar si eu au loc sa traiasca de noi, romanii, ar trebui sa mearga in tara lor, nu in Romania, si sa nu se inmulteasca asa de repede, pentru ca un om tigan face vreo 7 copii asa ca peste cativa ani in Romania vor fi mai multi tigani ca romani, dar si ei au dreptul la viata ca fiecare dintre noi tongue