| anonim_4396 a întrebat:

Sunt adolescenta am 16 ani am un prieten care ma place si imi spune ca vrea sa avem relatii sexuale si nu stiu ce sa fac sa accept sau nu?

5 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Eu zic sa mai astepti in cazul in care nu esti sigura ca pe el il iubesti...La varsta aceasta se fac greseli pe care apoi le regretiwinking

| anonima122 a răspuns:

Nu daca el te iubea nu te stresa ca vrea sa faceti sex, daca te iubeste va avea rabdare

| Amelie_2576 a răspuns:

Nu te grabi, e destul timp si pentru asta. Deocamdata ai doar 16 ani. Cel mai important e sa nu te lasi presata de nimeni si sa actionezi numai atunci cand esti foarte sigura pe tine si pe decizia ta; de asemenea, cand te simti suficient de matura. Daca vreun baiat continua sa faca presiuni asupra ta, incearca sa-l ocolesti. Nu-i de bine. Cine te respecta si te iubeste, te asteapta.

| timeea7 a răspuns:

Nu.nu te grabii. Daca chiar te place cu adevarat te va asteptahappy.