| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Sunt băiat și am înălțimea 1, 69 si mă simt foarte complexat datorita înălțimii. Oare voi mai creste măcar până la 1, 73? Fiind că majoritatea băieților sunt înalți eu sunt foarte scund și unele fete sunt mai înalte ca mine, voi cat ați mai crescut după 18 ani? Eu nu am mai crescut deloc de la 16 ani, oare voi mai creste?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 16 pana la 18 am mai crescut vreo 2cm, nu te astepta la cine stie ce crestere.
Nu prea ai ce face decat sa inveti sa te accepti asa

| Michaeel a răspuns:

Poți face sport, cum ar fi baschet, sau volei. Am jucat ambele sporturi și am ajuns sa fiu printre cei mai înalți din clasa. Pe la 16 te cam oprești din a creste, dar pubertatea la băieți vine mult mai târziu pe la 15-16 ani. De pinde și ce vârstă ai, dacă ai peste 18 ani nu prea mai sunt șanse sa te înalți.

| Devil21 a răspuns:

Buna!
Da,sunt mari șanse; Fă mult sport printre care: basketball, sala si mult stretching(ajuta extrem de mult)
Succes!

| SdioneL a răspuns:

Suna ciudat, dar eu la 1.93 vreau sa descresc laughing asa ca, in inaltime poti creste, dar nu sa iti doresti sa faci acest lucuru, poti incepe sa faci sport pentru dezvoltarea organismului tai