| VariantaVerde a întrebat:

Sunt baiat si am parul mai cret asa si vreau ca sa il am drept... ce pot face pentru asta? Ceva tratamente sau eu stiu...placa ar fi ultima solutie.Si ceva pentru cosuri? Am unele enervante. FUNDA

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îl tunzi foarte scurt și ai terminat cu crețul, iar pentru coșuri folosește o mască pe bază de acid salicilic și un batonaș pentru uscarea coșurilor (se găsește la farmacie).
Pa, pa.

| VariantaVerde explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc mult pentru ajutor da eu nu suport parul foarte scurt deoarece vreau ca sa mi-l aranjez si sa imi fac freza: d

| Legiuitoarea a răspuns (pentru VariantaVerde):

Bună.
Poate te ajută asta atunci: http://www.lyla.ro/......rticol.php
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru prima problema exista solutie, in afara de placa este un sampon numit Nivea Streight&Easy. Dar de ce vrei sa il indrepti? Baieti cu parul cret sunt superbi. Si eu am parul cret, si mi-l indrept mereustraight face.
Iar pentru a doua problema.
Si eu am cosuri si folosesc Unguent Catina, am dat 3 lei am zis sa nu iau unul scump si sa nu scap asa l-am luat pe acesta si pot zice ca sunt foarteee multumita. Ti-l recomand. Bafta!

| VariantaVerde explică (pentru anonim_4396):

Multe fete au aceeasi parere ca si tine cu parul cret la baieti si mi-au zis-o si mie da pe mine ma deranjeaza ca nu pot sa mi-l aranjez daca va creste nu pot sa-mi fac nicio freza ceea ce nu accept.Si in legatura cu unguentul iti multumesc.