| cataswat a întrebat:

Sunt ceva riscuri ca la 14 ani sa am piercing in spranceana?

Răspuns Câştigător
| Alex_Radu_1998 a răspuns:

Da doar daca iti faci vara (vara se infecteaza usor)... Fa-ti iarna si dupa ce iti faci date cu crema de tatuaj si ia antibiotice ca sa nu ti se infecteze
fa-ti piercing prin septembrie-decembrie

| єnglєzuc a răspuns (pentru Alex_Radu_1998):

Pe dracu... eu mi-am facut vara... si nu am avut nici un dracwinking

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Cred ca asta iti va raspunde la intrebare!
http://news.bmezine.com/wp-content/uploads/2009/01/20090105-eyebrow-2.jpg

| Gentiana a răspuns:

Cred ca mereu va fi un risc sa iti pui piercing, mai ales la 14 ani.

| cataswat explică:

Pot pati ca ala?
Am citit undeva ca doare daca te bati sau ceva de genu ramai fara spranceana...

| Hash001 a răspuns:

Iti cade spranceana.

| Shiva a răspuns:

Da. Te dau părinţii afară din casă sau probabil o să'şi ţină o morală gigantică.
Dacă ai de ales alege prima varaintă.

| Alesssya a răspuns:

Riscuri nu prea sunt, depinde doar unde vrei sa iti dai piercing-ul. Doar ca atunci cand vei fi matur s-ar putea sa fi se lase pielea putin! Funda?

| cataswat explică (pentru Alesssya):

Cred ca am spus destul de clar ca in spranceana. Vreau mai multe DETALI!

| Alesssya a răspuns (pentru cataswat):

Eu m-am reveit prin unde(locul, la cine la ce salon, in cine ai incredere) Am vazut ca in spranceana. Si am spus ca ti se poate lasa pielea de la spranceana pe ochi in jos, am avut prieteni care asta au patit!

| Alesssya a răspuns (pentru Alesssya):

Referit*

| Alex_Radu_1998 a răspuns (pentru Alesssya):

A si am uitat un primele luni foloseste piercing de titan

| girlgonewild a răspuns:

Nu cred ca exista niciun risc de care ai putea sa te ingrijorezi cu atat mai mult daca pierc-ul ti-l efectueaza un specialist. El iti va spune mai multe in legatura cu niste reguli pe care le vei respecta cateva saptamani gen: sa iti inmoi pierc-ul in spirt inainte sa ti-l bagi in spranceana.Eu asa am facut ca sa nu se infecteze sau sa se astupe.

| Alex_Radu_1998 a răspuns:

Nu...dar trebuie sa iti faca un profesionist.....fiind ca in spranceana sunt niste nervi ..si eu am tot 14 ani si maine merg sa-mi fac piercing in spranceanabig grinbig grinbig grinbig grin mult norocbig grinsmug