| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 12 a si am cunoscut la o petrecere un tip Alex. Din cauza bauturii am ajuns sa ne sarutam. A doua zi nu am mai avut treaba unul cu celalalt. El e in clasa cu multi prieteni de ai mei. Dupa o luna asa am inceput sa iesim si chestii pentru ca el voia sa ma... Eu aveam alta relatie in timpul asta si toti stiau. Problema e ca eu am inceput sa ma indragostesc de Alex i-am zis si iubitului meu ce simt si a zis ca el asteapta ca ce am gargauni in cap. Ma rog. Si am tot iesit cu Alex(el stia ca am iubit, toti stiau) ne mai sarutam etc pana cand odata am facut sex. El isi facuse iubita cu vreo 3 sapt inainte sa facem noi sex. Vreau sa va zic ca dupa ce am facut el nu ma mai baga in seama ca vai de mine are iubita. Eu am ramas gravida i-am zis toate cele si culmea ca el voia copilul, eu i-am zis ca fac avort. Am ramas gravida dintr-o prostie de vreo 2 ori si-a bagat fara prez. Cand a aflat ca sunt gravida se comporta frumos, ma intreba mereu ce fac, cum ma simt. Dar sincer toti ziceau ca sta cu mine ca sa pastrez copilul si asta am simtit si eu si i am zis intr-o zi tot ce simt pentru el si faptul ca nu mi se pare ok sa fie in alta relatie daca ma iubea se punea cu mine acum cand sunt gravida. Ma rog. Am facut avort acum o sapt a fost putin asa gen MAMA SERIOS.Eu o sa ma mut la el in clasa ca am vrut demult si am toti prietenii acolo si nu stiu ce sa fac ca il iubesc enorm si ma doare cand vad ca nu mai mai cauta si chiar a stat doar pentru copil. Toata lumea stie cat il iubesc si el e cu alta si eu nu ma mai concentrez pe scoala pe nimic, cu fostul nu mai sunt demult. Nu stiu nu mai pot nu mai dorm noaptea

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Adica tu aveai prieten si umblai cu baiatul asta?
Cum ai vrea sa mai vorbeasca cu tine daca tu esti o usuratica?
Ai facut si avort.
Du-te si consulta un psiholog ca ceea ce faci tu nu e normal. Vorbesti despre avort ca si cum ti-ai fi scos o masea.

| Teo29 a răspuns:

Pe viitor, daca intretii relatii sexuale fa-o doar cu prezervativ ( sa il poarte iubi/prietenul/oricine altcineva cu care ai o relatie sexuala ) pentru ca tu s-ar putea sa crezi ca na, ai facut un avort, nu e mare branza dar nu e asa!

Unui copilas ii bate inima din ziua a 16-a din viata intra-uterina, asa ca pe viitor fii mai responsabila te rugam.

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu va mai luati de ea pentru un avort...e greu la varsta ei sa te imaginezi cu un copil, cand esti si tu unul.
Draguta, baietii de varsta ta sunt imaturi, habar n-au cum sa stea intr-o relatie.Se gandesc numai la sex, desi multi habar nu au ce e asta.
Nu il mai baga in seama pe Alex, arata-i ca esti bine si fara el.E foarte probabil sa se intoarca la tine cand o sa vada ca esti bine(asa fac baietii, iti *** viata, tu treci peste, si ei se intorc sa ti-o f**a din nou laughing)
Nu te gandi prea mult la avort, dar roaga-te la Dumnezeu sa te calmezi si sa iti gasesti calea.Fiecare trece peste o despartire in felul lui, trebuie doar sa iti ocupi timpul cu altceva.
Alex asta nu e baiat bun daca v-ati combinat la o petrecere unde erati beti amandoi.Gaseste-ti pe cineva care sa te iubeasca pentru ceea ce esti, nu doar ca vrea sa se culce cu tine.
Si ce daca o sa fiti in aceeasi clasa? Da-i peste nas si arata-i ca esti bine mersi fara el.

| Șurubelniță a răspuns:

Ăsta sună a material de serial de pe Diva sau Happy.

| Horus35 a răspuns:

Ce dor îmi e de leiidinbanie1, 2,3, 4...11... dar era cam "efervescent".

| Doarof3 a răspuns:

Se intoarce roata.Tu ți -ai înșelat iubitul,iar acum nu te mai bagă in seamă.
Ba mai mult, cred că ești un copil, având in vedere că ești la liceu, iar hotărârea de a te culca cu acel băiat nu a fost chiar bună.
Acel băiat a vrut doar să se culce cu tine, dar tu fiind prea credulă ai acceptat.
Așa că suportă consecințele.
Cat despre copiii avortați...Ce vină au ei? I-ai "omorât" pentru că faci tu greșeli în viață.Ce fel de mamă fără suflet poți fi? După ce că faci sex neprotejat, mai şi faci avort, tu știind de consecințe.Contactează un psiholog.Pana si mie mi-ai lăsat impresia că esti usuratică

| DoctorulManhattan a răspuns:

Vorbesti ca si cum avortul ar fi fost asa o apa de ploaie. Nu e ca si cum ai fi oprit din a lua forma o fiinta vie. Poate ar fi cazul ca voi toti astia sa va opriti din a fii panselute sensibile care vai doamne sufera din dragoste.,, Vai, iubi s-a despartit de mine". Viata inseamna mai mult decat doar sex, inseamna ceea ce tu tocmai i ai furat copilului tau.