| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 4 luni de zile dar ne vedem foarte rar deoarece el nu este din oras, de la un timp nu mai am aceleasi sentimente fata de el, acum sunt combinata cu unul de la mine de la scoala dar relatia nu cred ca va dura mult deoarece el are niste divergente cu niste colegi si spune ca ar trebui sa ascundem relatia ceva timp deoarece acestia ar putea sa-mi faca rau.problema e ca nu stiu cu care din ei sa raman, nu stiu daca am facut bine implicandu-ma in alta relatie desi am prieten... mi-e teama ca as putea fi ranita.sunt confuza.nu stiu care din ei doi ma iubeste cu adevarat

2 răspunsuri:
| 2696 a răspuns:

Faptul ca prietenul tau este departe nu inseamna ca nu te iubeste... cel cu care esti acum iti pot garanta ca nu are sentimente mari pentru tine asa ca desparte-te de el. Tu aveai prieten si te-ai avantat in alta relatie deci in situatia asta am impresia ca tu nu iubesti pe niciunul.

| victorrdg a răspuns:

Nici eu nu imi pot da seama care te iubeste deoarece baiatu cu care esti de 4 luni imi dau seama ca nu te prea baga in seama iar acesta recent nu are deajunsa barbatzie incat sa recunoask in fata altora ce simte. mie mi sa pare un pretext de a te ascunde pa tine ca prietena de cilaltzi cu acest motiv al problemelor lui cu alti baetzi