| vika16 a întrebat:

Sunt ddisperata rau de tot crying nu stiutbce naiba sa mai faq pentru a rezista... Deci asa, m-am transferat din Basarabia la Romania la shkola iar aici nu prea ma accepta lumea sad Plus la asta imi place foarte mult de un baiat din liceu, e super dragut si de treaba, il simt cum sta cu ochii pe mine insa sp ca cica nu are prietena persoana potrivita, iar eu am inceput sa il ignor pentru a nu ma indragosti de el pentru ca toate fetele aproape vor sa fie cu el, iar eu cum ar fi apar pe la koada, nu stiut c sa faq, am inceput sa nu il mai salut, sa nu mai merg pe unde se plimba el, dar nu pot, si nici nu stiut cum sa faq sa ii captez atentia... Va rog mult, un sfat, si normal-dau

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai dc eviti sa vorbesti cu el? Incearca sa te apropii de el nu sa te indepartez, sa-i starnesti curiozitatea de a te cunoaste.Bafta!

| InLove a răspuns:

Esi in evidenta, in calsa, vezi daca ii plac fetele ma ibagacioase, raspunde cand nimeni nu o face, aruncai o privire, cu un zambet, de accea fugitiva, glumeste cu el, gaseste contextul in care sa te aproprii de le, la propriu, sa stai langa el! dai tarcoale prin pauze, nu incerca sa iti schimbi personalitatea, doar imbunatatesteo laughing), incearca sa nu fii fitoasa! si daca vrei ca si ceilalti sa te astepte, trebuie sa te impui, gasesteti o prietena din clasa, si ea te va include in restul grupului, incearca sa iti schimbati stilul, adapteazate celui adoptat de ei, imbracate mai altfel, eu zic ca cam asta accepta, ei, dar nu trebuie sa faci asta poti gasi si alte caii sa te integreziii, sincer succes, sun sigura ca iti este greu, dar va fi bine, o sa vezi ca odata ce vor incepe sa te cunoasca big grin nu o sa mai trebuiasca sa te schimbi, in alta persoana! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In situatia asta sunt si eu...sunt noua si m-am indragostit de "smecherul" scolii. Este negru si e super dragut dar nu ma pot obisnui...simt ca explodezsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In situatia asta sunt si eu...sunt noua si m-am indragostit de "smecherul" scolii. Este negru si e super dragut dar nu ma pot obisnui...simt ca explodez:[