| Diana7383 a întrebat:

Sunt distrusa. vreau sa mor. acum o saptaman m-am certat cu prietenul meu cu care am fost 1 an si ceva.de atunci numai vorbim deloc.si mi-e greu sa-l vad in fiecare zi pe hol la scoala deoarece e in acelasi liceu cu mine. il iubesc foarte mult. nu pot inceta sa am gandesc la el. s`a dovedit a fi un prost care nici nu ma iubea.tocmai am aflat ca era cu alta fata de 3 luni.ma simt ingrozitor.si nu cu orice fata.era prietena mea cea mai buna. in fiecare seara ma gandesc la el si incep sa plang.nu mai stiu ce sa fac crying( am devenit foarte melancolica si singura in ultima vreme.chiar numai am niciun chef de nimic. chiar daca inainte eu eram cea care eram cea mai fercita. pentru ca eram alaturi de elcrying .acum.simt ca numai am niciun rost.simt ca mor. o sa innebunesc. va rog sa am ajutati cu un sfat ceva. simt ca o sa explodez.nu doresc la nimeni sa treaca prin ce trec eu.ma simt foarte singura si izolata. vreau sa fiu tot mai singura dar cred ca pana la urma o sa innebunesc.

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In cazul asta izolarea nu e buna.Iesi cu prietenii, nu te plafona ocupa-ti timpul cu cat mai multe activitati si evita momentele de melancolie cat de mult potihappy
E intr-adevar trist ce ti se intampla dar nu cred ca ai nevoie acum de compatimire ci de prieteniewinking

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi ce fel de prietenă cea mai bună îţi e aia dacă stă cu bărbatul tău?
Greşeala este şi a ta că nu ţi-ai ales prietenii bine.
În plus, ce fel de relaţie aţi avut voi un an şi ceva dacă tu în timp de 3 luni nu l-ai simţit că merge la alta?!
Capul sus! Nu se termină lumea cu un băiat. Mai sunt şi alţii.
Rămâi singură o vreme, pune-ţi ordine în sentimente şi viaţa merge înainte.
Nu comite greşeala de a te implica într-o relaţie în viitorul apropiat (următoarele 2-3 luni) pentru că rişti să-l răneşti pe cel cu care vei avea o relaţie el neavând nicio vină!

Abh
| Abh a răspuns:

Ai 14 ani, toata lumea trece prin asa ceva la un moment dat. Cand vei intalni un alt baiat pe care sa il placi te vei uita inapoi amuzata de ce ti-a putut trece prin cap acum. E o chestie nesemnificativa, doar una din multele deceptii pe care ti se rezerva viata.
Peste orice se poate trece, ce nu te ucide te face mai puternic.

| Veve :X a răspuns:

In primul rand acea faat nu e prietena ta! iar acel baiat e un nesimtit, incearca sa eviti genul acesta de persoane. nu spune ca nu te-a iubit pentru ca gresesti, la inceput te-a iubit dar pe parcurs si-a pierdut interesul straight face. daca tu stai acum si plangi gandindu`te la el nu rezolvi nimic, numai ii dai lui satisfactia ca a reusit sa te raneasca profund si poate a obtinut ceea ce isi dorea. zambeste (chiar daca va fi un zambet fals ), distreaza`te, fi indiferenta, nu-l mai privi deloc. e greu, stiu. dar cu putina vointa vei reusi sa treci peste.

Ai grija de tine :* si lasa ca toate trec si nu uita ca ``roata se invarte oricat de patrata e ea!``

| Veve :X a răspuns:

Mi-am amintit ceva ce iti va ridica putin moralul;;) i`a asculta asta http://www.youtube.com/watch?v=K27EPogEMwY&feature=related :) mie mi-a ridicat moralul de sute de ori :) sper sa faca acest lucru si cu tine :* si hai nu mai plange ca doar si maine e o zi :*

| Luori a răspuns:

Asa este la inceput, crede`ma.
La un moment dat o sa iti dai seama ca nu merita, si ai sa te trezesti la realitate. Ai sa vezi ca o sa incepi sa crezi ca nu se termina totul aici.
Acum ai nevoie de putin timp singura, sa iti dai seama ce a fost intre voi si ce mai simti pentru el.
Sentimentee vor disparea cu timpul. Pur si simplu nu merita.

Daca vrei iti dau id`ul sa vorbim, macar te pot asculta pentru ca de asta ai nevoie acum. Tineti prietenii aproape, iesi afara la aer sa iti revii.

| divinuu a răspuns:

Mi se pare cel mai idiot lucru ca o fata sa planga dupa un baiat.
Adica ala probabil vb cu prietenii lui.si ce o zice "Ia uite-o si pe aia, plange pentru mine, mi-am si batut joc de ea"
Nu stiu. dar eu una n-am facut si nu voi face asta niciodata. e chiar josnic. e plina tara de baieti, nu trebuie sa stai dupa fundul unui prost.
Iti urez succeswinking

| Goofy77 a răspuns:

Domnisoara nimeni (exceptie parinti si frati) nu merita asemenea sacrificiu lasa-l si trateaza-l cu indiferenta si apropiete de un baiat cat sa ii arati ca nu mai reprezinta nimic pentru tine in rest stai linistita Barbosu vede de sus si plateste la fel

| buburuzaucigasa a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva si stiu cum este. Povestea ta este asemanatoare cu a mea.Incearca sa iesi pe afara sa te plimbi cu prietenii daca nu iesi singura, uitate la niste filme orice gen in afara de cele de dragoste dau drama, asculta muzica vesela nu trista pentru ca te va intrista si mai rau.

| rebb a răspuns:

Singuratatea si izolarea nu e o solutie. Daca asa zisa ta prietena a acceptat sa fie cu el, atunci ea nu se mai poate numi prietena.Ar fi trebuit sa discuti cu amandoi. E greu acum, dar incearca sa privesti inainte.Totul o sa fie bine si o sa intalnesti pe altcineva.
tips: 1.petrece-ti timpul liber alaturi de prietenii tai, nu singura.
2.gandeste-te ca mai bine mai devreme decat mai tarziu.nu cred ca ar fi fost prea placut sa aflii dupa 5 ani ca el te-a inselat in tot timpul asta cu prietena ta.
take care>big grin

| Smileyy a răspuns:

Calmeaza`te. da ce credeai ca te mariti cu el? odata si odata tot te desparti de peroana iubita thinking o sa vina altu. si mereu altuwinking

| Miss_8205 a răspuns:

Eu am o vorba Nu exista baiat care sa nu raneaska si fata care sa nu eu intoarca... app nu s-a terminat lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ca aveam acelasi nume, am trecut prin aceleasi probleme sad
Stiu cum e sad
Dar gandeste'te la persoanele care tin cu adevarat la tine
Chiar se merita sa pierzi tot doar pentru unu ca el
Merita sa pierzi trecutu, prezentu si viitorul doar pentru unu ca el?
Unu atat de josnic incat sa fie cu doua?
Chiar se merita?
Am trecut si prin asta, si am depasit momentul.
Deci ia o pauza, plimba'te.
Fa tot ce te face fericita, nu te mai gandi la el si nu te mai izola.
Inscriete intr'un cerc, eu as zice sa mergi la un club de box sa te descarci.
Si lasa prostia cu moartea ca asta nu rezolva nimicwinking, crede'ma pe cuvant.
Mai sunt 9999 de baieti, crede'ma el nu e cu nimic mai special.
Doar te'ai atasat de el, dar daca vrei il lasi in pace si treci la altu.
Chiar merita sa plangi? Inteleg ca il iubesti. Dar gandeste'te nu aveti un viitor impreuna, de ce sa il vrei inapoi?
Sa mai greseasca inca o data?
Uite asa trebuie sa gandesti, asa am gandit si eu si am trecut peste
Sunt niste cuvinte care usor, usor s'au legat si m'au convins ca nu merita sa plang pentru un baiat
Minti!
Spui ca nu se va mai repeta
Acum zici ca nu o sa mai gresesti
Dar iubirea ta pentru mine e moarta
...moarta

Aminteste'ti ce ziceau toti baietiiwinking
" Cand zambesti, esti mult mai frumoasa "
Hai zambeste, arata'ne ca tu ramai aceiasi fata si fara el
Arata'ne ca poti sa lupti cu lacrimile
De ce sa renunti la visurile tale din cauza unui idiot
Aminteste'ti de picatura de ploaie... cate indura pana ajunge sa atinga pamantul, si il atinge. Nu isi uita scopul, visul.
Aminteste'ti cata durere indura frunzele cand trecem pe ele si totusi ele raman acolo, isi duc datoria pana la capat.
Nu mai fi trista, ca ei sunt multi.
O sa fie altuwinking.
Cand o sa te linistesti o sa iti dai seama ca tot balamucul asta a fost o prostiewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da viata merge inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te imping eu de la spate sa nu te ai pe constiinta.