| anonim_4396 a întrebat:

Sunt draguta cu toata lumea. Putinii prieteni pe care ii am imi spun ca sunt de treaba. Nu (prea) am dusmani. De ce nu sunt si eu populara? Azi a fost prima zi de scoala si am vorbit cu toti colegii, in afara de curva care m-a lasat pentru o fitoasa. Am ras, am vorbit, dar nimic mai mult. Nu ma invita cu ei afara, dar daca ma autoinvit eu, ma accepta, probabil din politete. Ei nu ma prea cauta, dar daca incep sa vorbesc eu cu ei, ne intelegem bine. Azi mai multe fete din grupul acela au vorbit frumos cu mine, ba chiar par de treaba acum. Ce sa fac sa ma integrez? Cum sa ajung sa fiu prietena mai buna cu ei?

Răspuns Câştigător
| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Uneori mi se pare aiurea sa fii popular (spun asa, in general). Adica, depinde printre ce feluri de oameni esti popular. De exemplu, imi place cand oamenii de treaba ma remarca si vor sa isi petreaca timpul cu mine, dar nu imi doresc sa fiu populara intr-un anturaj negativ. Ar insemna ca sunt una de-a lor, nu? Asa ca gandeste-te daca merita sa fii populara printre fetele alea. Spui ca par de treaba si s-ar putea sa fie asa, dar s-ar putea si sa fie exact invers.
In plus, daca te straduiesti sa te faci placuta, nu vei fi tu insati, asa ca nu vei fi placuta pentru ceea ce esti.

2 răspunsuri:
| redtulip a răspuns:

Nu pot intelege daca nu iti plac colegele care sunt din acel grup de ce vrei sa devii fortat una de-a lor? de ce nu poti avea propria personalitate, dependenta si respect de sine? De ce iti trebuie un grup ca sa te afirmi pentru ca nu reusesti de una singura?

| IHateStraitedge a răspuns:

Fi cine vrei tu sa fi