| Mo a întrebat:

Sunt foarte buna prietena cu un baiat de varsta mea(eu am 16 ani). As vrea sa-i spun ca il iubesc dar nu stiu cum.Va spun ca sunt foarte timida. Vorbesc cu el prin mesaje si la telefon cateodata.Concurenta prea mare nu am.Am auzit de la un prieten de-al lui ca discuta mereu despre mine in gasca.Va rog spuneti-mi ce sa fac!

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Spune`i ca te-a intrebat cineva care a observat ca va intelegi foarte bine...de ce nu sunteti impreuna pentru ca v-ati potrivi, si nu ai stiut ce sa ii raspunzi prietenei/prietenului care te-a intrebat.Intreaba-l pe el... ce ar raspunde daca l-ar intreba cineva chestia asta. Daca vezi ca iti vine cu tot felul de argumente...mai bine ramaneti prieteni. Daca vezi ca nu prea stie ce sa iti spuna, inseamna ca te place si merita sa il intrebi "cum ar fi daca am fi impreuna?"
Succes!

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poate ca nu e necesar sa-i spui tu ca il iubesti. In general e mai bine sa lasi lucrurile sa decurga in mod firesc. Daca povesteste despre tine cu prietenii este bine, inseamna ca tine si el la tine. Totusi daca i-ai declara ca il iubesti si el nu simte asta... ar fi mai putin bine pentru amandoi. Tu ai fi suparata ca ti-a scapat, el terorizat ca vrei prea mult de la el... Mai bine asteapta... parerea mea.

assiris
| assiris a răspuns:

Eu cred ca doar iti place de el caci la 16 ani nu prea stii ce inseamna sa iubesti pe cineva. Lasa lucrurile sa decurga firesc. Unui om trebuie sa-i dovedesti ca il iubesti nu sa-i spui. Citi nu spun aceasta si in realitate isi dau in cap.

| mariazet45 a răspuns:

Prietenia este foarte frumoasa la aceasta varsta si e cel mai bine sa ramana asa pana ce el va face pasul, ce ai de pierdut? Daca ziceai ca nu ai concurenta si e mai bine sa zica el intai si apoi tu sa raspunzi. Cel putin asa se proceda cu un ceva timp in urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca tot esti asa timida ( cum mai sunt eu de multe ori) spune-i prietenului sau sai spuna baiatului k tie iti place de el si k ati face o buna pereche si chestii...si asa poate isi face si el putin vant ...na poate e timid si el
SUCCES