| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 6-a si am avut la romana de facut o compunere la tema.Eu am facut-o si cand vrea sa ma asculte mi-a spus ca nu ma aud bine si eu am rugat-o sa ma lase sa ii trimit poza pe whatsapp iar ea mi-a pus 4 in catalog.Este normal?

Răspuns Câştigător
| Iunicu a răspuns:

Sunt sigur că problemă asta este un subiect perfect pentru părinții tăi.
Dacă s-ar fi întâmplat acest lucru cu unul dintre copii mei, aș fi interesat sa aflu și părerea profesorului despre tema pentru care au primit o notă proastă în sensul că putem corecta pe viitor acolo unde dascălul a socotit că nu corespund.
Nu te teme sa apelezi la părinții tăi, sunt suficient de maturi sa gestioneze problema și dacă nu, măcar au aflat de la tine. Înțelegi?
Lasă că o notă proastă nu este un capăt de lume. Sunt sigur că o vei îndrepta.