| CofetariaGiuseppina a întrebat:

Am vazut ca la unele persoane carora le trimit mesaje pe WhatsApp dar pe care nu le am in agenda cu nume, apare pe whatsapp numele lor? Cum au facut? are whatsapp o setare anume? as vrea cand trimit mesaje pe whatsapp sa vada ceilalti numele meu.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, îți poți seta in WhatsApp cu ce nume vrei sa apari dacă nu ești în agenda.

| CofetariaGiuseppina explică (pentru suntserios):

Am setat un nume.dar am trimis unui prieten ..si nu vede acel nume

| ZokoZEW a răspuns:

Da, te duci pe WhatsApp, apeși pe acele 3 puncte din dreapta sus și după te duci in setări, apeși pe numele tau și după apeși pe creion.