| Odobastian a întrebat:

Sunt în clasa a noua la un profil de matematica-informatica, într-o clasa cu 24 de băieți și 6 fete. Fetele din clasa noastră nu vorbesc prea mult cu restul băieților. Iar, într-o zi obișnuită aveam 2 ore de informatica una după alta. Eu, fără a ști câte ar putea fi consecințele mi-am lăsat calculatorul pornit, logat pe contul meu de pbifo. Acum, a doua zi, am observa că, de pe contul meu a fost trimis un mesaj către una dintre colegele mele, care spunea cat de mult îmi place de ea. Încă nu am avut ocazia sa vorbesc cu ea pentru a clarifica situația.
Ce ar trebui sa fac? Sa vorbesc cu ea și sa ii explic ce s-a întâmplat sau sa ma prefac ca eu l-am trimis și sa îmi încerc șansă? (am zero experienta în relații )

2 răspunsuri:
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Ai putea sa te prefaci ca mesajul l-ai trimis tu si sa iti încerci norocul, cine stie, poate dintr-o întâmplare ajungi sa ai pe cineva drag lângă tine, ce ai de pierdut? nimic, absolut nimic...dar in schimb daca nu încerci ai de pierdut multe

| CosminCD a răspuns:

Dacă îți place de ea, continuă cu faza asta creeată. Dacă nu, spune-i direct că a fost o eroare, că ai lăsat deschis PC-ul...bla bla bla, exact cum ne-ai scris și nouă. Nu trebuie să-ți fie jenă sau teamă. E colega ta, totuși...Succes!