| bebe17 a întrebat:

Sunt in clasa a12-a si imi doresc sa merg la o postliceala. se poate intra si cu bacul profesional?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai langa liceul unde invat eu e o postliceala sanitara unde se poate intra fara bac, dar cu conditia sa prezinti diploma pana la terminarea cursurilor.Cu bac profesional nu cred ca poti intra la facultate/postliceala (depinde de institutie), stiu ca se da doar daca vrei sa intrii pe piata muncii.De ce nu dai bac normal si daca nu il iei anul asta, incerci si la anul si tot asa.

1 răspuns:
| CuloriHD a răspuns:

Creca poti intra cu bac profesional asta depinde de institutie.Succes.