| anonim_4396 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat dar nu stiu cum sa ii spun si stiu ca si el ma place dati-mi si mie sugestii

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Tu ai emotii si nu poti sa ii spui,corect? cand te apropii de el simti fluturasi in stomac, transpiri si te balbai? daca da, si mie mi s-a intamplat deci te pot ajuta.in loc sa ii spui ca il placi, dai de inteles asta.
pasul 1:te duci langa el si te prefaci ca ti-a cazut un obiect din mana.probabil te va ajuta sa ridici obiectul.tu zambeste-i si adauga:,, mersi!"apoi pleaca.
pasul 2:prefa-te la scoala ca nu ajungi sa stergi tabla si roaga-l pe el sa te ajute.(daca tot spui ca ai 9 ani.)
pasul 3:cand lucrati pe echipe la scoala spune-i invatatoarei:,, doamna invatatoare, pot sa fiu in echipa cu...(numele baiatului).
pasul 4:in pauza du-te langa el si vorbiti despre orice.
pasul 5:stai cu capul pe banca asa,, visatoare" si plictisita. daca spui ca te place, sigur va veni sa te consoleze.
pasul 6:daca va pune la scoala sa mergeti sa luati alimentele, roaga-l pe el sa vina cu tine(dar si pe invatatoare)
pasul 7:daca la scoala aveti banci in sala de sport, aseaza-te langa el.
pasul 8:intreaba-l ce talente are si spune-i sa te invete si pe tine(asa veti sta mai mult timp impreuna)
pasul 9:du-te langa el in pauza si intreaba-l:,, vrei sa desenam ceva?"si dupa tu desenezi mai multe inimioare pe o foaie si probabil isi va da seama de ce.
pasul 10:du-te la scoala imbracata dragut, cu o bratara la mana daca va da voie la scoala.asa ii vei arata ca esti feminina.
Succes!

| alexandrabucur30000 a răspuns (pentru NoNameJunior):

Nu transpir suntem in aceas banca dar da am fluturasi in stomac

| NoNameJunior a răspuns (pentru alexandrabucur30000):

Ok.incearca acei,, pasi" pe care ti i-am spus. poate merg.

| alexandrabucur30000 a răspuns (pentru NoNameJunior):

Bine

20 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

In mod normal, baiatul ar trebui sa faca primul pas.

| MeGustaaaaa a răspuns:

Trebuie sa faca el primul pas.Ai grija cum vorbesti caci atunci cand esti indragostita spui lucruri si aiurea.Totusi cati ani ai?

| MeGustaaaaa a răspuns:

9 ani...Haaa...Clasa a III-a?
Ai ID de mess? Iti las ID-ul meu si discutam acolo.Te pup.

| alexandrabucur30000 a răspuns (pentru MeGustaaaaa):

Da uite la ce adresa ma poti contacta
bucur.alexandra3@gmail.com

| BRG a răspuns:

La 9 ani î ți arde de îndrăgosteală.

| alexandrabucur30000 a răspuns:

Am 9 ani si el este prieten cu mine dar daca nu mi-ar fi spus o prietena ca el este indragostit de mine eu nu as fi stiut.

| alexandrabucur30000 a răspuns:

Este foarte timid baiatul si este un gentalman

| alexandrabucur30000 a răspuns:

Mai astept 3 sugestii

| hummer24 a răspuns (pentru alexandrabucur30000):

Doamne cat de mica poti fi laughing) nu stiu ce sa zic, da oricum daca el e asa timid cum zici, probabil nu o sa faca el primul pas, si poti sa astepti mult si bine pana o sa o faca. Habar nu am ce asteptati voi la relatia asta de iubire happy va plimbati cu rolele prin parc si mergeti la un suc?

| alexandrabucur30000 a răspuns (pentru hummer24):

Nu locuim apropiat

| Kcristy a răspuns:

Deci in ziua de azi am obs. ca fetele vin la baieti nu mai merg baieti la fete asa ca du-te cu TPU si zi cea ce vrei sa zici fara frica tongue

| smekerik a răspuns:

Eu zic sa astepti sa iti ceara el prietenia ca daca eu ceri tu o sa creada ca esti o femeie/fata usoarawinking

| alexandrabucur30000 a răspuns (pentru smekerik):

Suntem prieteni si daca nu mi-ar fi spus o prietena ca este indragostit de mine eu nu as fi stiut

| Ionut_6463 a răspuns:

Ca si fata trebuie sa-i dai de inteles anumite lucruri, mai ales daca e mai timid tipul. Ofera-i niste portite, pe care el sa le deschida in mod constient sau nu. Sunt gesturi care te dau de gol cand esti indragostit, iar daca o sa vorbesti cu el sigur le va vedea.winking