| Patricia99 a întrebat:

Sunt ingrijorata. Va rog sa ma ajutati si cer seriozitate. Mama mea are palpitatii, isi ia tratamentul dar a aparut o alra problema, mama a inceput sa aiba probleme cu oboseala...cu muschii oboseste extrem de repede... ea are probleme cu asimilarea calciului si intra in stare de panica repede. Ce boala credeti ca are?

2 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Dereglaj hormonal la nivelul glandei tiroide.

Netratata poate ajunge la tiroida Hashimoto, mai ales daca are antecedente in familie.

Glanda tiroida nu mai asimileaza calciul.In consecinta nu va mai asimila nici potasiul, iar pe cale de consecinta imediata nu asimileaza nici magneziul.De aici oboseala si starile de panica.

| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Imi pare rau pentru mama ta! Cel mai bun sfat pe care pot ti-l dau e sa iti duci mama la medic pentru a primi ajutor profesionist.Mai mult fi alaturi de ea si arata-i toata dragostea ta.Bafta!