| DeA_1884 a întrebat:

Sunt intr-a 9-a si sunt super indragostita de prietenul meu. El e intr-a12-a. Semanam foarte mult, ne plac aceleasi lucruri. Eu il plac de mai mult timp. Dar atunci el avea prietena si ea era mai mare decat el cu un an.
Prietenele mele mi-au spus ca e prea mare pentru mine, ca sunt banca lui de rezerva[ sa nu fie singur cand prietena lui e la facultate]. Din cate stiu eu, el nu mai e cu tipa aia, stiu ca s-au despartit vara trecuta. Cand e cu mine e super fain. Ne plimbam, ma tine de mana pe strada. In liceu la fel.
Alta problema ar fi ca eu as fii suparata tot timpul cand o sa plece la facultate si o sa raman fara el. La vara se intoarce si prietena lui si nu stiu ce o sa fie.
Chiar m-am atasat foarte tare de el. Prea tare. cred ca trebuie sa ne despartim pentru ca o sa-mi fie mai usor acum decat in toamna cand o sa plece la facultate. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Eii da. Tot la fel o sa fie, ba chiar mai poate mai puternica va fi durerea(poate pana in vara te plicti de el sau eu stiu). Stai cu el daca iti place foarte mult, pana in ultimul moment, pana cand nu de va mai putea deloc.

| Tinna22 a răspuns:

Daca iti place ashea mult de el,ar trebui sa ramai cu el, nu are rost sa te desparti de el, dar depinde si ce sentimente are el fata de tinetongue

| RaUlBoY a răspuns:

In primul rand nu te desparti de el caci o sa iti vina mai greu sa il vezi cu alta, in al doilea rand intreaba-l asa : daca fosta lui prietena isi va dori din nou sa fie cu el iar el te va parasi, dar nu direct
Si in ultimul rand cand o sa plece la facultate, mai mult ca sigur o sa incerce sa ia legatura cu tine cat de des poate, si cand o sa se intoarca va trebui sa ai grija de el in continuare

| Proconsul a răspuns:

Heey! Uite un sfat util:Traieste clipa! In dragoste nu gandi niciodata in viitor! Nu te desparti de el pentru un motiv care nu e cine stie cat de intemeiatstraight face Chiar nu merita,pe bune! Am patit-o si eu.m am despartit dintr o prostie,iar acum, dupa mai mult de jumate de an inca sufar, deci te sfatuiesc sa nu o faci!

Succes:*

| andrascumpika44 a răspuns:

Eu cred ca tu ai trebui sa uiti de el, cand o sa ajunga la liceu si o sa aiba alta iubita! si tu o sa te superi pe el

| DeA_1884 explică:

Eu nu vreau sa ma atasez de el. nu vreau sa pun suflet intr-o relatie. si totusi el ma inebuneste. la inceput mi-a placut pentru ca semanam mult, canta la chitara si e intra 12a...
acum nu mai pot. ma topesc. ma simt hipnotizata.
Ma gandesc doar la el, nu am mai isit cu fetele, mereu doar cu el.
Cred ca daca ne-am despartii ar fi mai bine pentru ca as putea sa fiu din nou eu. totusi o sa stau in casa si o sa plang vreo 2 luni daca fac asta. in plus, cum a zis raulgaara, nu as putea sa-l vad cu alta crying