| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt prea anxios in societate, in public..Am si depresie din cand in cand.fac tratament cu Prozac dar nu ma prea ajuta..mereu ma consider inferior celorlalti si am anxietate cand e multa lume chiar am avut si cand am fost la mare. Ajutorsad

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Consulta un alt psihiatru! Sunt atatea medicamente anti anxietate. Prozac e vechi si ineficient pentru multi pacienți. Sunt antidepresive din generația noua care promit. De obicei, ssri urile se prescriu depresivilor tipici care se izolează, plâng mult si prefera sa se mast*rbeze decat sa aiba o relatie. Daca nu esti genul acesta de pacient, eu zic sa consulti un alt psihiatru. E posibil sa ti se dea prozac doar pentru ca doctorul e mai sigur pe medicamentul asta, nu ca l ar considera cel potrivit.

| AvalohAlyn explică (pentru Donsavas):

Am incercat mai multe antidepresive.Acum iau Prozac.
Eu iau antidepresiv si pentru depresie si pentru OCD(TOC)
Ce antidepresiv ar fi cel mai bun in TOC?
Am incercat Cipralex si venlafaxina dar mi-a fost si mai nasol.

| teo530 a răspuns:

Du-te la psihiatru nu mai sta!