| Angelindeed a întrebat:

Sunt prea lenesa, comoda nu imi place sa perseverez sau sa muncesc. Cum as putea sa schimb asta?

Răspuns Apreciat de Editori
| Alphacrow21 a răspuns:

Trebuie sa iti pui in cap ca cu munca ajungi unde vrei! Daca vrei sa spunem un laptop, telefon pune o tinta cu telefonul dorit si spune ca iti doresti acel lucru si incepe sa muncesti! O motivare de la persoana potrivita merge!

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sa stii ca vor sa introduca si lenea pe lista tulburarilor mentale (alaturi de depresie, anxietate etc), deci poate fi ceva serios care sa iti afecteze viata. Dar incearca sa faci un efort, sa te gandesti sa faci un pic mai mult decat ti-ai propus pentru ziua respectiva si din ce in ce mai mult pe zi ce trece.

| BlackBrilliant a răspuns (pentru Bondarel99):

Se vede ca esti frustrata laughing)))

| Andreeush a răspuns:

Găsește o activitate care să îți placă, care să te motiveze să mergi înainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine doar de psihic. Spune-ne ce îți dorești și găsim noi niște lucruri care sa te motiveze

| Raizing a răspuns:

Simplu, iti trebuie o motivare