| Amaliamalia a întrebat:

Sunt adolescenta si uneori ma comport ciudat si in viziunea mea si nu imi inteleg mereu comportamentul... am cunoscut mai demult un baiat care m-a placut mult si a umblat mult timp dupa mine dar nu am putut sa il accept ca pe un iubit si mereu l-am refuzat erau multe motive, iar primul se referea la parerea celorlalti (o alta obsesie de-a mea de care nu scap, mereu ma gandesc ce cred altii si pe urma ce simt eu). Acum insa imi dau seama cat de diferit este acel baiat fata de altii, inca de la bun inceput m-a acceptat asa cum sunt si am invatat impreuna anumite lucruri si am impartasit multe momente de bucurie, la un moment dat insa ne-am indepartat si am crezut ca de tot, insa venise vacanta de vara si ne-am reintalnit continuand prietenia noastra (amintesc ca era doar o prietenie) iar el incercand din nou sa ma cucereasca, dar fara sa-i dau un raspuns clar... apoi a inceput scoala, care din nou ne-a dus pe alte carari, chiar daca ne vedem de 2 ori pe saptamana (pentru ca fac niste ore cu clasa lui) nici nu ma saluta, insa se straduieste sa-mi atraga atentia. Mi se pare intr-un fel banal sa reiau legatura cu el dupa atatea reintalniri si despartiri, insa parca ii simt lipsa, desi nu sunt indragostita de el, imi este drag si nu vreau sa il pierd ca amic. Voi ce parere aveti? Stiu ca nu este normal sa refuz de atatea ori un baiat, si doar pe el ci si pe multi altii, dar precizez ca am facut-o dintr-o oarecare frica si datorita unor principii fixe de care nu stiu cum sa scap.Stiu ca ar trebui sa profit de fiecare ocazie in care un baiat este interesat de mine si imi place si mie de el insa am o oarecare indoiala si nu imi stiu sentimentele in mod clar...

3 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Stiu cum este. Mi s-a intamplat si s-a sfarsit prin despartirea "oficiala". Nu simteam atractie fata de acel baiat, doar ca tineam foarte mult la el si simteam ca nu puteam sa stau fara el, devenise ca o obisnuinta, dar una de care aveam nevoie. L-am parasit si bine am facut, pentru ca acum macar nu mai sufera dupa mine, ci isi traieste viata sa, iar noi doi mai pastram legatura.

| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

Gandeste-te la ce simti pentru el, lasa parerile altora, gandeste-te la sentimentele tale spune-i adevarul ca tu il vei accepta doar ca amic si puteti fi doar prieteni sau in primul si in primul rand vezi daca il placi poate iti va placea de el daca vei vb mai mult cu el si te vei atasawinking dupa aia te mai gandesti dac vrei sau nu sa fii cu el(reamintesc trebuie sa te gandesti mult si binewinking deci in timp ce stai stai calma si relaxata) kiss sa-mi spui cum a fost

| aLexXx_5256 a răspuns:

Nu conteaza ce cred alti, daca tie iti place ia-llaughing, si daca nu vrei sal pierzi si il vrei doar ca amic spune-i ca n-are ce sa se intamplewinking. Bft