| Ioanandrea a întrebat:

Sunteti de acord ca fetele iubesc mult,iar baietii, multe?batting eyelashes

12 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu, este o expresie idioata, care pune baietii intr-o lumina prosta, referindu-se la faptul ca baietii inseala fata care ii iubeste.
Chiar daca multi fac asa, si eu pe aceia nu ii consider barbati, doar niste prefacuti, inculti si fara pic de respect pentru femeia care ii iubeste, sunt si fete care inseala barbatii care le iubesc extrem de mult.
Concluzie: Nu, nu sunt de acord ca fetele iubesc mult iar baietii, multe.

| Liviu a răspuns:

De cele mai multe ori cu*ve nu's femeile.
Ce pot spune,femeia trebuie iubita in somn,ca daca ii arati asta,si ii pui la picioare.
Fericire de acel barbat care are o adevarata femeie langa el,care nu se schimba ca anotimpul.
Eu sunt in stare sa fac 'crima de om' pentru o femeie de stil vechi,fara discoteci, fara cluburi, si alte prostii, pura, fara 1 tona de machiaj pe ea, iubesc femeia care nu are un gram de machiaj pe ea.
Pacat ca acele fete sau dus de mult, acum copilele de 13 14 ani arata de 20 + si stau cu 'carnea-n gura' toata ziua.
Nu exista un barem,ce barbati iubesc mult, si ce femei iubesc mai multi.
Fiecare om iubeste in felul lui, mna, fiecare cu aia a masi, nu?laughing

| Holocaust a răspuns:

Nu.

| SiMpLa a răspuns:

Nu.Pentru ca nu putem generaliza.Nu stiu cum te-ai simti daca ai fi baiat si ai sti ca iubesti cu adevarat nu multe ci mult si ti sar reprosa asta, probabil ai fi impins sa faci cea ce toti fac doar pentru ca se spune asta.Asa ca ai grija ce spui si cui spui pentru ca poti sa ajunti sa ramai singura.Iar daca tot esti de acord cu acest lucru inseamna ca niciodata nu vei gasi un baiat care sa te iubeasca numai pe tine ci mai multe.

| Ioanandrea explică (pentru SiMpLa):

Nu am spus ca eu consider asta un adevar general valabil, doar asta am vazut pana acum si chiar astept sa imi demonstreze cineva contrariulwinking

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Buna ^^
Nu cred asta despre toti... Adica sunt unele fete pur superficiale, iar unii baieti gata sa dea orice pentru iubire. Parerea mea. oricum afirmatia ta e foarte interesanta laughing)
Paa

| KristalPop a răspuns:

Nu.

| FearOfTheDark a răspuns:

Nu.
Pentru baieti este doar o atractie fizica, iar fetele iau asta ca pe un lucru bun crezand ca ei chiar le plac.
Foarte multe fete cu varste cuprinse intre 12-16 ani sunt naive, iar baietii vor doar sa fie cu o "gagica buna" si sa se laude la prieteni cand mai ies la o bere(sau in cazul unora la un sifon, daca sunt cuminti au bani si de sirop).
Asta in multe cazuri. Exista adolescenti care sunt cu picioarele pe pamant si vad cum e treaba.

| NoLiesJustLove a răspuns:

Dar nu toti baieti sunt asa si sa nu uitam ca si unele fete inseala baietii deci nu prea

| tears a răspuns:

Da sunt de acord cu tine in plin.

| angrydriver a răspuns:

da dar cateodata se intampla si invers

| HubbaBubbaEmm a răspuns:

Nu chiar, dar intr-adevar fetele iubesc mult si fac totul pentru un baiat. Asa se intampla si la baieti, numai ca ei incearca sa mascheze acest lucru dand impresia aia de afemeiat. Baietii cand iubesc o fata sunt in stare si sa planga pentru ea. Cunosc :*!