| anonim_4396 a întrebat:

De ce baietii iubesc fetele slabe?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Cine zice? mie imi plac mai durdulii laughingnici ffoarte, intelegi tu... putin peste medie big grin

46 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sa nu generalizam, nu toti au aceleasi gusturi. Cum si femeile au unele preferinte pentru fizicul masculin. Unele sunt create si induse de societate (au fost epoci in care erau apreciate femeile mai plinute-vezi opera lui rodin si a altor artisti), altele sunt transmise genetic din epoca preistorica (de exemplu, preferinta pentru corpul feminin tip clepsidra vine de la ideea de corp fertil : sani mari si solduri late, apte de a procrea).

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dincolo de celelalte raspunsuri, strict tematic, iti pot spune din proprie experienta, ca desi si mie imi place "sa aiba ceva carnitza pe oase", la pozitia amazoanei, daca e prea grea, blocheaza transmiterea si buna circulatie a sangelui in zona bazinului, prin strivirea venelor de pe picioarele barbatului!, ceea ce, iti dai seama unde duce, nu?!

cami
| cami a răspuns:

Bai da voi nu va dati seama? da ce se refera intrebarea? iubesc fetele slababe fiindca pot face mai usor ce vor din elewinking

| DenissaDeea a răspuns:

In niciun caz nu este adevarat! Astea is niste vorbe spuse din batranii si dupa parerea mea nu cred ca se tine cont de asta, dar depinde de genul de baiat, ca prefera fata mai grasa sau slaba:unii baieti se uita la frumusetea fetei interioara si exterioara si nu conteaza formele ei, iar unii nu se uita la frumusetea fetei ci doar sa arate bine cu forme grasuta.deci depinde de preferintele baietiilor in parte crede-ma...Si fetele grasute si fetele slabe sunt frumoase...

| nicky a răspuns:

Cred ca din cauza faptului ca par mai sexy dar si cele mai plinute pot fi sexy. La o emisiune, in urma cu ceva timp spuneau niste specialisti ca s-a observat ca femeile plinute sunt mai iubitoare, mai blande, mai intelegatoare, mai gospodine. Asa ca gandeste-te cum va fi urmatoarea ta iubita.

Janina
| Janina a răspuns:

Baietii plac fetele slabe pentru ca arata mult mai bine decat o masa de sunci care se revarsa... o fata grasa e gretoasa...blek

cristian
| cristian a răspuns:

Unii le prefera pentru ca mananca putin si nu fac ''paguba'';
altii nu prefera ca fetele sa fie ''schiloade'' pentru ca in urma unei partide de sex li se pot sparge ''outele''.

| ada a răspuns:

Ba sa stii ca te contrazic.Baietii nu iubesc intotdeauna fetele slabe. Uite de exemplu, iubitul meu chiar insista sa ma mai ingras...depinde de gusturi...

| csintalan a răspuns:

Au mai putin de pupat pe ele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce nu le place baietilor?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca ele sunt slabe si frumoase si inkap in orike haina si la baiat nu-i rusine sa o prezinte prietenilor dar eu sunt grasa si pe mine nu ma iubeste nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatii iubesc cu ochii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce baietii iubesc fetele slabe?:
-pentru ca nu le e rusine q ele si se pot lauda in fata prietenilor
-pentru ca o fata grasa nu e graioasa, sexy, buna, asa zic toti
-pentru ca nu stiu din ce motiv un baiat nu poate iubi o grasa cel putin asa cred eu
-pentru ca fetelor grase le e frica sa fie respnse si sunt complexate! la un moment dat renunta la o relatie numai pentru gandul k nu se simt confortabil in pielea lor si ca iubitul ar putea fii "compatimit" de cei din jur!

si eu st grasa si mi-e foarte greu asa! nu stiu ce sa ma mai fac! am renuntat la sport diete... pentru ca nu am o motivatie clara si tot in jurul meu se naruie incet incet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta depinde de baiat si de gusturile lui...nu toti baietii prefera fetele slabe... unii considera fetele slabe mai corpolente si mai sexy...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baieti le iubesc pe cele slabe...de fapt sunt mai apreciate cele slabe si mai putin imbrakate provocator pentru ca sunt misterioase si asta-i acum in tendinte un aspect finutz si dulce, dar si cele grasutze au farmecul lor...:*:*:* pup ana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sant mai artagatoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt ca sunt frumoase in orice se imbraca, chiar si dezbracate. Eu, desi sunt grasa si ma chinui de ani de zile sa slabesc dar fara niciun rezultat, sunt de parere ca o fata slaba are multe avantaje in plus decat o fata grasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e adevarat nu doar ale plinute suntc uminti si bune si etc ...fiecare persoana e diferita... asa ca nu mai criticati atata mai bine ganditiva ce ziceti si apoi vorbiti laughing ganditi logic ca doar aveti creier

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt slaba...Si credeti-ma ca baietii nu prefera in special fetele slabestraight face Asa ca fetelor nu va chinuiti sa slabitzi fiti asa cum vreti voi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baietzii iubesc tot ce e frumos.grasa,slaba,fata sa fie.cred ca conteaza mai mult comportamentul, dulceata din vorba, gandirea, etc. bine inteles ca e important si aspectul fizic, nu mamanci un mar stafidit oricat de bun ar fi, si nu iti cumperi nimic daca nu are ambalajul frumos...asa ca fetelor, uitatzi va in jurul vostru, la mare, la strand, fuste scurte, bluzitze mulate...nu v ati saurat sa fie doar un vis?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e un obicei... de ex sunt mai apetisante cele grase. totusi cele slabe pot fi manechine au o frumusete mai sexy pe cand cele pline nu apar pe coperti de reviste... fetele trebuie sa fie slabe si gratioase nu grase sa vezi doar sunci.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt slaba.si mi'e greu asa pentru ca nu reusesc deloc sa ma mai ingras. baietii nu prefera neaparat fetele slabe, toti au gusturile definite in functie de personalitate, dar marea majoritate vor perfectiuneahappy sani cat vor ei, fund bombat si talie subtire...pe deasupra sa fie si superba la fata. din pacate pentru ei, fete asa mai rar intalnesti... dar daca ajung sa cunoasca o persoana cu adevarat, pot invata sa o iubeasca cu toate defectele ei. ( inca astept acel baiatlaughing )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e adevarat uite unui baiat ii place 100% de mine si eu sunt foarte dezvoltata dar nu grasabig grintonguedar in orice caz ma cred cea mai frumoasa fata pe care a vazut-otongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu intotdeauna baietii prefera fetele slabe...de ex eu sunt slaba. si imi doresc mult sa ma ingras. dar nu pot...desi prietenele mele spun mereu ca sunt si-ar dori sa aiba un corp ca al meu.eu sunt ff complexata din cauza asta straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca stiu sa le ofere tot ce vor ei: se pot lauda cu ele in fata prietenilor, daca m e sh superba la fata e deja perfectawinking...deci au toate motivele sa le iubeasca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt ff slaba! Si imi doresc ff mult sa ma ingras! E adv ma ingras dar din cauza stresului slabesc foarte repede! Eu mai fac si balet si poate si asta nu-mi da voie sa ma ingrasstraight facesadsadcrying( Asa ca fetelor.care va credeti prea"plinute" lasa-ti-va asa! cryingsadsadaveti grija de voi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se *** grozav!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca sa se dea mareti in fata prietenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cata rautate...fiecare e speciala si frumoasa in felu ei. Cele slabe vor sa se ingrase si cele plinute vor sa slabeasca, deci nu vom fi niciodata multumite.