| alexandra_1780 a întrebat:

Sunteti de acord cu tatuajele? daca nu spuneti de ce

Răspuns Câştigător
| andreea8888 a răspuns:

Tatuajele sunt cool pentru tineri, atat timp cat se afla in aceasta etapa incepatoare, si spun ca doar pentru acesta perioada, deoarece marea majoritate se plang de greselile de a fi facut un tatuaj, dupa varsta de 35-40 de ani, cand semnificatia acelor tatuaje este fie stupida, fie copilareasca, fie inestetica!
In cazul in care un tatuaj reprezinta ceva, si pastrarea lui pentru toata viata nu reprezinta nimic ridicol sau de ascuns pentru cel ce il poarta, acesta ramane ca o amintire placuta sau cu o semnificatie importanta!
Am intalnit oameni care si-au scos tatuajele cu laser, si au ramas cu cicatrici atat fizice cat si psihice, deci...trebuie gandita bine alegerea!
Tatuajul este o alegere personala care se imparte ''la ochi'' cu ceilalti, dar nu ma pronunt in fata celor care doresc sa isi tatueze nume de iubiti sau demoni...intelegeti si de ce...nu-i asa?happy

22 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Eu cred ca da. dar nu mi-as face niciodata, pentru ca am auzit ca atunci cand ti-l face te doare ingrozitor, si in plus, doar fetele si baietii de cartier isi fac, in plus...de ce sa iti strici corpul cu niste desene? Lasa-ti corpul natural, pentru ca asa te vor aprecia multe persoane. Sa fii natural este cel mai bine. Nu sa iti faci operatii estetice, sa iti faci tatuaje, sau sa ai cercel in buza, sau in nas, sau sa iti vopsesti parul (niste suvite nu conteaza dar sa ti-l vopsesti tot e chiar.)etc. Sa fii asa cum te-a lasat Dumnezeu, pentru ca multe persoane te vor aprecia natural, cei care vor sa te schimbi nu te lua dupa ei. Fii tu insuti!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt de acord... Dar... un sfat care l-as da persoanelor care vor sa-si faca un tatuaj este sa-si faca intai unul temporar, iar mai apoi daca ii mai place sa si-l faca permanent.

| hândel a răspuns:

De cand vreau sa-mi fac si eu unul... Poate-ntr-o zi voi reusi sa-mi fac timp.

| Irina a răspuns:

Eu am doua micute, deci da, sunt de acord.

| Stixie a răspuns:

Da.bineînţeles! Eu mi-aş face un tatuaj în memoria cuiva, sau care simbolizează ceva cu adevărat important pentru minehappy

| unbaiat a răspuns:

In principiu da, dar cum la noi ciobaneala este la putere iese ce iese...Peste 20-30 de ani o sa fim o tara plina de babe tatuate deasupra fundurilor grase laughing

| iulia_5454 a răspuns:

Eu imi doresc foarte mult un tatuaj. vreau sa imi inving teama de durere(am inteles ca doare tare rau)si sa fac rost de bani sa imi fac si eu macar unul

| zu a răspuns:

Da. chiar mi-ar placea sa imi fac unul

| bubukid a răspuns:

Nu. d. e ce sa imi fac un tatuaj...si peste 1 an sa nu mai imi placa...pentru mine e ca si cum as lua o bluza...care imi place la nebunie...si in timp vad altceva si nebunia mea incepe sa dispara... apoi sa regret?

ma uit la tatal meu...nu stiu cum sa il mai ascunda ...il are de cand era adolescent...acum trebuie sa si`l refaca mereu ca sa nu arate urat.sunt contra tatuaje

| alexandra_1780 explică:

Pt kuka ...merse de parere...eu am 2 tatuaje de vreo 2 ani si nu-mi pare rau ca le-am facut, chiar ma reprezinta si sunt mandra cu ele

| alexandra_1780 explică:

Pt ca eu am 2 ...nu sunt chiar la vedere... dar nu toti inteleg ca nu a fost un moft sa ma tatuez...chiar imi plac tatuajele

| kuka a răspuns:

Sunt de acord, pentru ca fiecare persoana are dreptul sa-si modifice aparenta cum vrea, iar daca tatuajul este o optiune, atunci de ce nu?
In plus, tatuajul mi se pare un decor al pielii foerte frumos si creativ, insa daca te plictisesti repede de el, inlaturarea lui e destul de costisitoare si dureroasa. Iar daca iti faci un tatuaj numai pentru ca asa consideri tu ca e cool, atunci nu te indemn sa faci asta, mai tarziu vei regreta, e bine sa iti faci un tatuaj care sa insemne ceva pentru tine.

| justi a răspuns:

Sunt de acord

| biby29 a răspuns:

Sunt de acord dar numai la barbati.la o femeie arata jalnic un tatuaj, dupa parerea mea. ii da statutul de femeie usoara.
Imagineaza-ti o tipa cu un tatuaj pe mana mergand la o nunta, imbracata in rochie de seara:O... mi se pare oribil...sau atunci cand o sa imbatranesti cum o sa arati? baba batrana cu tatuajlaughing

| nosmoke a răspuns:

DA... Mie imi plc... chiar am unul. o stlutza pe umarul drept big grin

| mihaela098 a răspuns:

De ce nu? Daca persoana respective isi doreste un tatuaj foarte bine...

| floricel_5586 a răspuns:

De orice dupa o perioada te plictisesti...ma gandesc ce va fi cand va trebui dat unul jos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt drăguțe cele mici, ferite de ochiul tuturor.
Ceva discret și color este ok.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nicio problema cu tatuajele insa nu mi-as face niciodata unul si nu pentru ca nu ar fi cool sau la moda dar sunt convinsa ca dupa 3 zile ma plictisesc de el si dupa aceea ce fac? dau o gramada de bani pentru operatie*?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pentru ca le ador

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte frumoase atat timp cat te reprezinta.

| cryssu_5147 a răspuns:

Buna! Eu n`am nimic impotriva tatuajelor fiecare are dreptul sa faca ce doreste si ce considera potrivit pentru el, insa la fete nu le gasesc potrivite, afecteaza f mult feminitatea, nici la baietii nu prea`mi place, dar atata timp cat sunt nu mai mult de 2 tatuaje si de bun simt e ok