| Floofficial a întrebat:

Sunteti pro sau contra pentru proteine pentru cresterea masei musculare?

4 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Nici nici
Pro- arati forta
Contra-numa iti umfla muschii nu iti creste masa musculara

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZyReXe):

"numa iti umfla muschii nu iti creste masa musculara", tu esti REDUS MINTAL?

cum puii mei "doar umfla muschii"? doamne ce copii IDIOTI

| Cosmin86 a răspuns:

1. intrebari de genul se pun la sport, unde mai sunt oameni care au HABAR despre asta, nu doar idioti care n-au pus mana pe o gantera in viata lor

2. evident ca PRO, pentru ca NU POT sa bag 50 de oua in fiecare saptamana si sa mananc 1-2 kg de carne in fiecare zi, am incercat dar nu duc

Mananca maine asa :

dimineata : 6 oua, piept de curcan, 6 felii paine integrala

ora 11 : piept de pui, orez brun, legume

ora 13 : 8 copane de pui, 2 portii de cartofi, salata

ora 16 : 8 mici, legume

ora 20 : 1 peste, 10 felii paine integrala

ora 22 : 15 albusuri de ou, 1 litru de lapte

Apoi mananca asa 1 luna ZI DE ZI si zi-mi cum te simti.

Apoi imi zici daca esti "pro" sau "contra"

| TheFuture a răspuns:

Pai depinde daca iei proteine din alea cu 80% proteina pura si restul carbohidrati nu cresti in masa trebuie sa iei din alea cu 40% proteina si 60% carbohidrati si dupa ce cresti destul in masa iei din alea cu 80-90% prot. Ca sa definesti muschii