| AnaAna23 a întrebat:

Telefon codat in reteua Vodafone Inseamna doar ca nu pot insera cartela de Vodafone pe el, dar pot sa sun in alte retele sau sa fiu sunata din alte retele?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Telefon codat in reteua Vodafone" înseamnă că nu "funcţionează" decât cu cartelă/SIM de Vodafone!
NU poţi folosi alte cartele ( din alte reţele ).

Evident, dacă foloseşti o cartelă Vodafone poţi suna ( respectiv, poţi fi sunată ) şi în ( din ) alte reţele happy

Toate cele bune!

| I0nuT55 a răspuns:

Codat pe Vodafone, inseamna ca pot folosii numai cartele de Vodafone.
Poti sa-l decodezi, si dupa o sa-ti mearga orice cartela happy

| AnaAna23 explică (pentru I0nuT55):

Dar pot suna sau primi apeluri in alte retele, da?

| neverlikeme a răspuns:

Bineinteles draga ca poti sa primesti apeluri de la numere care se afla on alte retele. Doar ca tu poti sa folosesti doar cartela de Vodafone