| Ceriik a întrebat:

Ce inseamna telefon codat in reteua Vodafone? Inseamna ca nu pot insera cartela de vodafone pe el sau ca nu pot suna numere din vodafone?

6 răspunsuri:
| crmr a răspuns:

Inseamna ca nu poti baga decat cartele de Vodafone in el dar poti sa l decodezi

| loveusa a răspuns:

Inseamna ca introduci doar cartele Vodafone nu si cosmote sau Orange poate fi decodat dr mai bine l-ai tine asa

| YuLiAnDrEeA a răspuns:

Nu iti merge decat cu cartela de Vodafone

| GoGu7 a răspuns:

Nu poti baga alta cartela (cosmote, Orange) si daca vrei sa-l decodezi trebuie sa mergi la un specialist care stie sa-l decodeze sa mearga sa bagi si alte cartele.

| adutza1012 a răspuns:

Inseamna ca nu poti baga in el alta cartela in afara de Vodafone

| Oxigenis a răspuns:

Daca imi cumpar telefon la Cosmote, pot baga dupa aceea cartela de Orange pe el?