| UngureanuFlorin a întrebat:

Tot stau si ma intreb in 2012 sfarsitul lumii? nu stie nimeni
a facut melodie
a facut film
pana mea 2012 ma tii in suspans
Sfarsitul sau Inceput?
Vunda LA cel mai inteligent raspuns

9 răspunsuri:
| Bailey a răspuns:

Pana la urma dumnezeu stie cand vine sfarsitul lumii. Tu traiesteti viata in continuare nu sta sa-ti bati capul de sfarsitul lumii... oh go onoh go on Funda?:X

| Laura a răspuns:

În afară de o categorie pentru religie mai trebuie' și una pentru mame omizi, babe Vanga, Nostradami și interpretare a viselor.
De ce te aștepți la răspunsuri inteligente dacă întrebarea e prostească?

| spike625 a răspuns:

Va fi cu siguranta un sfarsit, dar nu acesta pe care ni-l baga pe gat astia.nu va fi ceva apocaliptic ci va fi o schimbare in mentalitate.adica vor disparea unele specii de oameni pentru ca nu se va mai vb despre ele deloc.eu cred ca ne va aduce doar plusuri.si sa stii ca din pct de vedere astrologic soarele trece odata la 2000 de ani in alta zodie.acum e in varsator si se spune ca la capatul apei varsate de aceasta zodie sunt pesti.in 2012 soareletrece in pesti si se spune ca aceasta apocalipsa va aduna toti pestii sub o singura religie si sub un singur crez.bine asta cu soarele am citit-o intr-o carte.da si legat de ce se spune ma refer la scenariul catastrofal eu zic ca e o forma de manipulare prost gandita pentru ca societatea asta in care traim are unele cuv la care reactioneaza.adica daca vreo stire nu cotine cuv omor,crima,bomba,politician,base,boc,mazre,mita, pistol, accident(bine as putea continua pana maine)nu mai prinde la mai mut de 1/2 din populatia romaniei.asta e, ce sa faci?

| ILadyInBlack a răspuns:

E tot o metoda de manipulare la fel ca si... (hai sa nu vorbim de religie acum). Nu va fi nici un sfarsit si nici un inceput.

| Sentinel a răspuns:

rolling on the floor ce-am ras cand ti-am citit intrebarea

| kabaleon a răspuns:

Se spune ca fiecare planeta are un Logos al ei. Sau un patron spiritual (mai pe intelesul tuturor). Logosul planetei Pamant este Melchisedec. Acesta a lasat anumite predictii depre sfarsitul lumii. El spune ca in 2012 va incepe al III-lea raboi mondial (inceperea razboiului nu inseamna ca vor cadea bombe din prima - razboiul poate incepe la nivel declarativ si poate tine ani de zile asa), si ca va dura 18 ani, dupa care va fi pace 6 ani, si vor urma alti 14 ani de razboi. Mentioneaza ca razboiul va fi unul atomic, si ca 60% din populatie va muri. Cei care supravietuiesc se vor imputina in timp, datorita poluarii, lipsei hranei, crimelor etc. Deasemenea mai spune ca o planeta de 80 de ori mai mare ca Terra (Hercolubus - gasesti documentare si pe youtube) se va apropia de Pamant si datorita fortei gravitationale imense, va determina o schimbare de poli, eruptii vulcanice, inundatii prin tsunami etc. Si astfel majoritatea poulatiei va disparea. Va fi un fel de Potop al lui Noe. Sper ca am fost de ajutor. Pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce suferi, băi aburitule? Eşti comic? Vrei să "ne râdem"? Eşti patetic, lasă loc celor amuzanţi, tristule!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa ne chisam in doi sambata seara.a mai tare melodie pe tema 2012.

| justme4good22 a răspuns:

Pentru ca lumea sa se sfarseasca mai trebuie sa se mai intample niste chestii dupa cum spune apocalipsa din biblie(cica suntem la 3/4 din evenimente)... mai avem, nu stiu cat dar mai avem