| TaniaTT a întrebat:

Toti prietenii mei de pe Facebook au intre de 50-300 likes. In schimb, eu am la poze mai putin de 20 - 30. Asta e motivul pentru care sunt vorbita pe la spate ca sunt ciudata... Stiu ca nu trebuie sa bag in seama chestiile astea, dar cand fac cunostinta cu o persoana ma simt prost cand imi zice "Ce putine like-uri ai, omg" si alte fraze de genu'.
Mi s-a intamplat de foarte multe ori... Imi puteti da un sfat ce m-ar ajuta sa nu ma mai simt asa... antisociala?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Sunteți retardați.

| Prezidentul a răspuns (pentru T0T):

Bravo, cel mai bun raspuns laughing

| peperonies a răspuns:

Pune niste poze sa ne dam seama de ce.

| Cristinaaa57 a răspuns:

De ce toti sunt obsedati de likeuri ba frate?! lumea asta se rezuma numai la fb, cat de popular esti pe fb si asa mai departe...eu zic sa-i lasi sa vorbeasca, cred ca conteaza mult mai mult sufletul unui om si caracteru lui decat likeurile de pe fb.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Inainte sa existe retele de socializare,tinerii si cam toate categorile de varsta si sociale aveau ceva de impartit,nu le convenea ceva,mereu careva avea ceva de comentat desi era tot bine,mereu cineva avea de zis ceva,invidie,gelozie sau pur si simplu altceva nu au ce face
Acum ca au aparut atatea retele de socializare,lume s-a mutat pe ele,facebook fiind una din retelele principale(desigur conceputa pentru alt scop,unul creativ si folositor) dar pana si aici lumea arunca cu cuvinte grele, si aici ura, invidia sunt promovate.
Asa e lumea, mereu a fost asa.
,, Daca nu ai facebook nici nu existi! Ce? ai doar 20 like-uri? esti un nimeni atunci, pleaca de aici,, -sunt unele din cuvintele pe care din pacate foarte multa lume le aude pe nedrept.
Sa i-au exemplu vedetele 100K like-uri plus. si de ce? pentru ca sunt artisti sunt persoane care produc ceva ce noi consumam, deci le urmarim si apreciem.
Daca ai 150 likeuri sau 500 likeuri nu esti vedeta, nu esti mai important decat cel cu 20, pur si simplu faci parte,sau ti-ai facut un anturaj de prieteni care sunt mai,,populari,, adica care fac tot ce altii fac si zic,care merg in toate localurile si in toate locurile unde sunt altii,fac cunostinta cu ala,cu aia si tot asa pana ajung sa-i cunoasca o gramada d elume,de aiic rezulta si like-urile.
Cei care au mai multe like-uri inseamna ca sau cunoscut cu persoane pe care le stiu din vedere probabil ca nu le-au cunoscut niciodata,sau si-au facut mai multi prieteni, care dau like.
Nu esti anti-sociala,esti o fata normala,din moment ce existi pe lumea asta inseamna ca esti cineva! Sa nu te intristeze asta,nu like-urile il fac pe om,nu poti sa caracterizezi un om dupa like-uri
Traiesti! asta-i minunat, nu poate ca o aplicatie sa iti aduca un plus de stres in viata
Simte-te bine in pielea ta si fii tu insuti, nu renunta niciodata sa visezi si sa crezi in tien si asa o sa ai parte de tot ce iti doresti la un moment dat, fii fericita esti cineva si contezi, esti aici!
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| RainmakerX a răspuns (pentru SimpleIsCool):

Ai 100% dreptate. Felicitari pentru felul de a gandi! happy

| oRaduXD a răspuns:

Nu te lua dupa ce spune lumea pentru ca, crede-ma ca si eu am prieteni cu foarte multe like-uri iar eu nu am la fel de multe ca ei dar asta nu ma deranjeaza deoarece like-urile nu iti tin de foame este doar o prostie...si mie imi spun oamenii aceleasi lucruri dar mie chiar nu imi pasa si cel mai recomandat ar fi sa nu pui la suflet pentru ca daca stai dupa gura lumii ajungi rau, deci cel mai bine mandreste-te cu cate ai si da-le peste nas atunci cand rad de tine cu o replica de genul cum am spus-o cu ''like-urile nu iti tin de foame si chiar nu imi pasa de ce ziceti "! :*