| KostyCool a întrebat:

TPU acum o saptamana un prieten a comandat de pe okazii, un iphone 4s (1000 lei) de la un user fara nici un calificativ. L-a primit prin fan courier fara verificare colet, iar cand a deschis coletul iphone-ul nu merge+ ca era replica. Userul acela avea numar dar acum se pare ca nu il mai are. Ce trebuie sa faca in privinta asta. Poate suna la politie sau ceva de genu sa recupereze banii?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La politie. Cam greu dar nu imposibil. Ai pastrat ambalajul?

| KostyCool explică (pentru Salontanul):

Era pus intr-o cutie oarecare de carton infasurata cu scotch! Inuntru era pus pe un plastic ceva de genu telefonul, incarcatorul si castile! Cutia originala nu era!

| Salontanul a răspuns (pentru KostyCool):

Eu vorbeam de hartia cu adresa lui care trebuie sa fi fost pe colet. E mai bine ca pe viitor sa nu accepti livrarea prin curier. La posta trebuie sa prezinte cartea de identitate.

| KostyCool explică (pentru Salontanul):

Aaa. Adresa nu apare!

6 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Sa raporteze la administratorii site-ului.
CONTACT: Tel.: 0374OKAZII (0374652944) (Reţea fixă Orange) de luni până sâmbătă între 09:00 - 21:00 | Email: suport@okazii.ro

| valentino52 a răspuns:

Eu am auzit zeci de persoane care au primit caramizi. Nu inteleg cum se poata intampla inca asa ceva cand peste tot auzi de tepe de pe okazii. Parerea mea lumea nu ar mai trebui sa cumpere telefoane de acolo indiferent de oferta. Cel putin eu cand vreau un telefon second hand ma intalnesc cu omul, il probez si dupa dau banii. Sau cel putin vine fan courier-ul, deschizi coletul inainte sa dai banii! Daca nu iti convine platesti o taxa de 15 lei si nu primesti produsul.

| Aldercy a răspuns:

Da, du-te la poliţie dar nu peste 100 de ani, mai rapid.