| Robert061992 a întrebat:

TPU am o urgenta problema. mi-am achizitionat un iphone de la orange pe abonament. abonamnetul in valoare de 10 euro cuprindea si internet 500 mb trafic pe luna. mi-a venit factura la telefon 8 milioane. Iar cele 8 milione insemnau un pachet (bundle extra trafic date). ce este acesta? sunt ingrijorat si parintii mei sunt foarte suparati.de ce mi-a venit factura asa mare?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ca ai depasit traficul! de aceea ai factura mare! Ce nu inteleg eu ...de ce nu ai inchis optiunea de internet de la Orange?
Ce se intampla? In momentul cand navighezi pe wi-fi (intr-o zona free) si semnalul scade brusc atunci telefonul trece automat pe wap adica pe internetul acela cu bani (pachetul tau). Face lucrul asta fara sa-ti dai seama! Cel mai bine este sa dezactivezi optiunea aceea si bineinteles sa platesti factura.

3 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Eu una nu am incredere in internetu pe mobil...

| ina a răspuns:

Ai depasit mb de internet acordati.Si,daca nu stiai, Iphon-ul consuma mult in materie de mb, deci...cu grija. Oricum, mai bine folosesti wi-fi intr-o cafenea sau la McDonalds (de ex.) unde e gratis.

| Robert061992 explică:

Imi apare ca si cum intr-o luna de zile am consumat 1, 5 gb de internet