| saitekxcz a întrebat:

TPU. mi-a murit catelul, de cca. 1 luna, si de atunci numai pot. Plang, si nu pot sa-l uit.Vad intamplator poze cu el, si mi se rupe inma. El era sufletul meu, la numai 6 luni a murit de parvoviroza.

Nu ma pot oprii din plans, nu stiu ce sa fac. crying((((

As fii vrut sa mor eu, decat el, era viata mea! Il iubeam enorm, a fost primul meu catel, caruia i-am daruit toata iubirea mea.

Ce pot face? crying

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca ai plans destul.Ai un suflet sensibil, dar trebuie sa accepti realitatea.In general cainii de talie sunt rezultate ale unor modificari genetice si trebuie tratati corespunzator inca de la nastere.Tot timpul am tinut in casa caini si pisici si crede-ma ca mi-a fost greu totdeauna cand i-am pierdut.Sterge-ti lacrimile, procura-ti altul si nu uita ca si pierderea cuiva drag face parte tot din viata si e inevitabila.Pa.Ai un 10!

4 răspunsuri:
| SadBoyForever a răspuns:

Si mie mi-a murit azi porcusorul de guineea il aveam din 2006, cum pot depasi crying momentul oare?

| CanutaOmsucit a răspuns:

Sa nu te supere raspunsul meu, sustin ce a scris Popa Danut numai ca ar trebui sa te gandesti ianinte de ati mai cumpara alt animal deoarece nu este o simpla jucarie de plus, are nevoie de vaccinuri si necesita multa ingrijire atentie din partea ta daca vrei ca sa sa-ti traiasca

| saitekxcz explică:

A avut toate vaccin-urile, + royal cannin, nu duc lipsa de bani, avea tot ce era mai bun. Doar. ca asa a fost. trebuie sa inteleg, multumesc Danut. Esti un om extraordinar si ai un suflet imens, numai bine!

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru saitekxcz):

Si eu iti multumesc pentru apreciere.Ma bucur cand vad la cineva dragoste fata de animale.De fapt, cel mai bine cunosti pe cineva in apropierea unui animal, vazandu-i comportamentul fata de acesta.Pa!