| Grigore99 a întrebat:

TPU, sincer sunt distrus, iubita mea s-a despartit de mine si mereu imi e gandul la ea, ce sa ma fac? Nu mai suport sa sufar atat, o iubesc mult viata mea nu are rost fara ea... sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simți că nimic n-are rost fiindcă ești obișnuit s-o ai. Ești obișnuit să ieși cu ea, să vorbești cu ea.

Ca și atunci, ipotetic vorbind, când citesc toată ziua, iar apoi când nu mai am ce să citesc, nimic nu mai are sens.
Totul stă-n obișnuință.
Toți am trecut prin asta. Eu am trecut prin asta.

Eram obișnuită să vorbesc cu o persoană mereu, iar la un moment dat va veni un moment de singurătate, în momentul în care ea dispare. Și partea tristă e c-o făceam zilnic.
Doare la început, e firesc.
Și n-o s-o poți uita, dar la un moment dat o să te obișnuiești cu lipsa ei.

Și nu este niciun truc să nu-ți mai fie dor. Efectiv trebuie să suporți asta mereu, până într-o zi când dorul își pierde din intensitate.

Ocupă-ți timpul cu altceva.
Ieși cu băieții, uită-te la filme, seriale, citește ceva.
Și găsește-ți mereu ce să faci.
Asta-i toată chestia, să nu lași gândurile să te distrugă psihic și în niciun caz să te lași pradă.

Nu-ți pot promite că va fi ușor, dar îți pot promite că într-o zi, va fi bine.
Cum am spus, toți am trecut prin asta. Și de asemenea, toți am trecut peste asta. E genu' ăla de experiență care trebuie s-o ai în viață laughing
Și oricât de imposibil ți s-ar părea în momentul ăsta, o să iubești din nou. Da, te gândești că nu va fi niciuna ca ea, dar mereu vine ceva mai bun, iar oamenii vin și pleacă.

| Grigore99 explică (pentru anonim_4396):

Ai avut dreptate, gen acum am intrat iar pe cont si am vazut raspunsurile, acum pe fata aia nici macar sa o vad nu mai vreau, ea incearca sa vorbeasca iar cu mine dar degeaba, dupa despartire m.am schimbat total, am pe altcineva si parca cumva despartirea aia m-a ajutat, si cand ma gandesc cat de prost eram ca am stat cu ea, imi spun sincer ca imi e scarba de persoana aia in prezent laughing

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este trist, dar marea majoritate a oamneilor trec printr-o despartire si nimeni nu-si ia viata din atata lucru.
Te focusezi pe scoala, pe prieteni, pe munca pe langa casa cu parintii, ca sa-ti tii mintea ocupata si sa uiti!
Acu' vine primavara si apar fetitele pe strada, alta atractie, alte oportunitati.

| T0T a răspuns:

Ea nu te iubește, treci peste.

| OldSoul a răspuns:

Tocmai ce auzeam la stiri ca s-a sinucis unul dupa o despartire, cred ca e tipul asta...
Trist.

| NAT0 a răspuns:

sad Trist.
Lasă că-ți trece. Mai sunt și alte blonde, ăăăh șatene. Fete. Dăh.

| Roliii a răspuns:

Asculta si tu ceva de jale, bea o berefa ceva laughing

| ryuk666666 a răspuns:

Daca nu are motiv inseamna ca e cu alt cineva, daca are incearca sa sa repari situatia daca va iubiti recoproc cu adevarat.Bafta!